מאמן הנבחרת הצעירה של ישראל מרקו בלבול ערך היום (רביעי) מסיבת עיתונאים לקראת צמד המשחקים שיפתחו מבחינת הכחולים-לבנים את קמפיין מוקדמות יורו 2019 עד גיל 21 שייערך באיטליה וסן מרינו. מסיבת העיתונאים הועברה בשידור חי בערוץ ONE, אפיק 50 באיכות HD למנויי HOT ,yes וסלקום tv.

הנבחרת, שלא הצליחה להעפיל לאליפות אירופה האחרונה שנערכה הקיץ בפולין לאחר שסיימה את שלב המוקדמות במקום השני בבית 4 אחרי פורטוגל, תקווה לפתוח את הקמפיין הנוכחי ברגל ימין. המשחק הראשון של ישראל בקמפיין ייערך כבר מחר (חמישי) ב-19:30 באצטדיון טוטו בעכו מול אזרבייג’ן, כאשר המשחק הבא ייערך ביום שלישי מול נורבגיה בחוץ.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
"המטרה של הצעירה: להכין שחקנים לבוגרת"

מאמן הנבחרת הצעירה, מרקו בלבול, אמר לקראת הקמפיין: ”תמיד יש התרגשות לפתוח קמפיין חדש. יש לנו נבחרת חדשה מוכשרת מאוד נעשה הכל כדי לנסות להעפיל לאליפות אירופה באיטליה. תמיד יש לחץ על המאמן תמיד יש לחץ בכדורגל. זה לחץ חיובי אנחנו באמת רוצים לנצח בקמפיין, להראות טוב, לתת שואו לקהל בהמוניו”. 

מטרות הנבחרת הצעירה: ”אחת המטרות של הנבחרת הצעירה היא להכין שחקנים לבוגרת מכל הבחינות. אני יותר מגאה, מעבר למנור סולומון ועומרי גלזר יש שחקנים נוספים מאוד מוכשרים בנבחרת. אם נשיג את שתי המטרות לספק שחקנים ולנצח אני מאושר. אנחנו מרוכזים במשחק שלנו יש לנו בכל עמדה יותר משני שחקנים, לכל שחקן יש תחליף אני מאחל שיצליחו בבוגרת”.

המשחק הקרוב נגד אזרבייג'ן: ”יש לנו סגל מאוד מגוון ומוכשר. לאזרבייג'ן היו שלושה משחקי אימון. נבחרת מאוד מאורגנת, זה משחק חוץ, הכדורגל בעולם עשה שינוי הנבחרות הקטנות עשו שינוים אין משחקים קלים צריך לבוא מוכנים”. 

מרקו בלבול. עובד בצוותא עם חרזי (שחר גרוס)מרקו בלבול. עובד בצוותא עם חרזי (שחר גרוס)

השחקנים הצעירים ודקות המשחק: ”שיפור טכניקה תחת לחץ מקבלים דרך משחק. זה צורם לי שחסרים לצעירים דקות. בספרד יש שני קבוצות בת לכל קבוצה B ו-C, אין תחליף לכושר משחק. 

שיתוף הפעולה עם רונן חרזי: “אני מכיר את חרזי מ-1998 היינו מאוד מתואמים, אח”כ הפכתי לעוזר מאמן ואימנתי אותו, איש מקצוע נהדר אני שמח שהוא הצטרף לצוות האימון. היום על כל שני שחקנים יש מאמן אחד במגרש, אני יותר משמח על כך”.

ציפיות האוהד הישראלי: “תמיד הצופה רוצה לראות קבוצה אטרקטיבית יוזמת נחושה. בכדי שננצח משחקים צריכים להיות מאוזנים. זה מה שגרם לי להישאר בנבחרת הצעירה זה שמעולם לא עזבתי קבוצה באמצע. אני אדם מאוד משימתי, אני נמצא במקום מאוד טוב לי. אני עובד שמונה חודשים עם השחקנים האלו המטרה שלי לנצח בקמפיין”.

מנור סולומון (אחמד מוררה)מנור סולומון (אחמד מוררה)

מטרות ויעדים: ”אסור לשכוח שגרמניה משחקת שם, זה לא בית שהוא קל בשבילנו גם נורווגיה נמצאת בהתקדמות אדירה. אנחנו נבוא ונעשה את הכל בכדי להראות טוב ולהעלות לאליפות אירופה”.

העתיד והנבחרת הבוגרת: ”כל אחד רוצה להתקדם אנחנו עובדים בשביל להתקדם. הכדורגל הוא מאוד דינמי אבל אני לא מסתכל יותר מדי רחוק”.