מנהלת הליגות לכדורגל וארגון השחקנים הודיעו היום (שלישי) בהודעה משותפת כי הם מאמצים את המתווה של פיפ”א במשבר הקורונה. המשמעות: חוזים שמסתיימים בסוף החודש מוארכים באופן אוטומטי עד לסיום העונה.

בהודעה נכתב בין היתר: “מנהלת הליגות וארגון השחקנים מאמינים כי יש למצוא פתרונות ראויים והוגנים לשיקום ענף הכדורגל בצורה המיטבית והם יעודדו הגעה להבנות בין מועדונים לשחקנים במקצת המקרים בהם טרם הושגו התאמות כאמור והכל תוך התאמת החוזים למצב הקיים והימנעות מפגיעה לא הוגנת בזכויותיהם הבסיסיות של השחקנים”.
 
יו"ר מנהלת הליגות, ארז כלפון: "זמנים מיוחדים מצריכים פתרונות מיוחדים וכפי שפעלנו להשבת משחקי הכדורגל במהרה כך אני מאמין שהמועדונים והשחקנים ידעו ליישב את הסוגיות שבאו לפתחם בהסכמה וברוח טובה. אני מבקש לציין את הראיה העניינית והמקצועית של מנכ"ל ארגון השחקנים מושיקו מישאלוף ואת תרומתו הבלתי מתפשרת במהלך החודשים האחרונים בפתרון הסוגיות שהתעוררו וזאת לרווחת הכדורגל המקצועני כולו.

ארז כלפון (איציק בלניצקי)ארז כלפון (איציק בלניצקי)

מנכ"ל ארגון השחקנים, מושיקו מישאלוף: "אני שמח על המשך שיתוף הפעולה המוצלח עם המנהלת בראשות ארז כלפון לטובת הכדורגל הישראלי. אני שמח שהושגו הבנות הוגנות וראויות ברוב המקרים ומחובתנו לוודא שרצונם הטוב של השחקנים לא ינוצל לרעה ושזכויותיהם לא ירמסו היכן שהבנות כאלו טרם הושגו. ברור כי הדבר הנכון והראוי הוא הגעה להבנות הדדיות וארגון השחקנים ימשיך לסייע בכך ככל שיידרש." 
 
יו"ר חטיבת הספורט בהסתדרות, ניר אלון: "אני מברך על התיאום וההידברות בין ארגון השחקנים למנהלת הליגות לכדורגל בתקופה לא פשוטה זו ועל החזרה למגרשים באופן מקצועי, לצד שמירה על בריאות השחקנים ותנאי העסקתם”.

ניר אלון ומושיקו מישאלוף (נעם מורנו)ניר אלון ומושיקו מישאלוף (נעם מורנו)