על רקע בהלת הקורונה שהגיעה גם לספורט הישראלי ומנעה מהמשחקים השונים להתקיים כסדרם, היום (שישי) הגיע פתרון נוסף של משרד הבריאות שאישר הגעת 20 אלף אוהדים למשחק הגביע בסמי עופר ביום שני (מכבי חיפה – הפועל ב”ש). על רקע השינויים בהנחיות, פרופסור איתמר גרוטו, המשנה למכ”ל משרד הבריאות, סיפר ל-ONE על הסיבות לשינוי בהגבלות, החידודים לאוהדים וכיצד יראה עתיד הכדורגל במידה שיהיו חולים נוספים.

“השאלה כמובן במקרה הזה היא איך יפזרו את האוהדים באצטדיון ולא כיצד 20 אלף איש יהיו במקום אחד. כל יציע מוגדר כיחידה נפרדת, ובכל יציע לא יהיו יותר מ-4,500 אוהדים, כמובן שיהיו גם מרווחים. ההנחיות מאוד מפורטות, לכל משחק תהיה את התוכנית שלו. יש פה הרבה כללים של התנהגות בעצם למניעת צפיפות. המסר הוא שכל אחד יהיה חייב לזכור היכן ישב, משום שבמקרה והוא חולה נוכל לאתר את המגעים שלו ושאם צריך, אנשים ייכנסו לבידוד”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מיוחד: מאור בוזגלו פותח את הלב

“מקרה בו יתגלה חולה קורנה במגרש כדורגל? נצטרך לראות איך נתנהל לפי מצב פרטני מסוים. יכול להיות שבעתיד הלא רחוק יהיו הרבה חולי קורונה, אך כנראה שלא נבטל את כל הכדורגל, פשוט נצטרך למצוא אמצעים אחרים. אם המצב יחמיר, נצטרך לראות מה נעשה – אם מקיימים בלי קהל משחקים, יש כל מיני גישות לעניין הזה. מצאנו פיתרון ונראה לי שהוא טוב כרגע, מצמצם את הסיכוי להדבקה ומאפשר לחיים להתקיים. יוציאו הודעות לאוהדים איך להתנהל והכל כרגע תחת שליטה”.