מכבי חיפה מול הפועל באר שבע – זהו המשחק המרכזי של רבע גמר גביע המדינה. כך נקבע היום (שני) בהגרלה שנערכה באצטדיון רמת גן. הירוקים יארחו את יוסי אבוקסיס והאדומים מהנגב באצטדיון סמי עופר, שיארח גם את חצי הגמר.

בית”ר ירושלים הוגרלה מול הנציגה היחידה של הליגה הלאומית ותארח את מכבי פתח תקווה וגיא לוזון באצטדיון טדי. הפועל תל אביב תארח שוב את הפועל רעננה והאקס ניסו אביטן אחרי שניצחה אותה רק אתמול. הפועל חיפה תארח בסמי עופר את בני יהודה, בקרב בין שתי הזוכות האחרונות במפעל. המשחקים ייערכו בתאריכים 3-5 במרץ.

כזכור, על פי בקשת נבחרת ישראל, הוחלט העונה שמשחקי רבע הגמר יהיו במתכונת של משחק אחד, ולא בית-חוץ כמו בשנים האחרונות. העונה, גם מערכת ה-VAR תצטרף החל משלב הרבע.

רשימת המשחקים

הפועל חיפה – בני יהודה
בית”ר ירושלים – מכבי פתח תקווה
הפועל תל אביב – הפועל רעננה
מכבי חיפה – הפועל באר שבע

אוסמו: “יש יתרון במשחק ביתי”, רחמים: “היריבה הקשה ביותר”

מנהל הקבוצה במכבי חיפה, רפי אוסמו, הגיב להגרלה האטרקטיבית: “ציפינו לשחק בבית שלנו. אני מאמין בזה שיש יתרון למשחק ביתי בגביע. באר שבע קבוצה טובה מאוד, המפגשים האחרונים שלנו הולידו כדורגל טוב והקהל נהנה. אני מצפה שנעבור לשלב הבא”.

מרקו בלבול ורפי אוסמו (עמית מצפה)מרקו בלבול ורפי אוסמו (עמית מצפה)

מן העבר השני, מנכ”ל ב”ש, אסי רחמים, הוסיף: “זו היריבה הקשה ביותר שיכולנו לקבל, על סמך התוצאות בליגה. עברנו שתי קבוצות קשות אשדוד בחוץ ונתניה בחוץ, רצינו לארח את רבע הגמר לפחות אבל יצא שלא - ובגביע אפשר לעבור משוכות קלות וקשות יותר בדרך לתואר. צריך לעבור הכל מהכל. זה סוג של גמר ברבע הגמר”.

אסי רחמים (איציק בלניצקי)אסי רחמים (איציק בלניצקי)

דובר הפועל תל אביב, ארז נעמן, התייחס למפגש הנוסף שמצפה לקבוצה האדומה מול ניסו אביטן: “אין הגרלה קלה בגביע. ראינו אתמול שלמרות התוצאה שהייתה נראית כלפי חוץ משכנעת כמה התקשנו מול רעננה. לאורך ההיסטוריה זו קבוצה שהפועל תל אביב התקשתה נגדה. יש עוד זמן עד לרבע הגמר, בינתיים נתרכז במשימות בליגה”.

שחקני הפועל ת"א חוגגים יחד (רדאד ג'בארה)שחקני הפועל ת"א חוגגים יחד (רדאד ג'בארה)

ניסו קפילוטו מהפועל חיפה על המפגש הצפוי מול מחזיקת הגביע בני יהודה: “זו הגרלה קשה. שום הגרלה היא לא קלה, אבל מבחינתנו לשחק בבית עם הדחיפה של הקהל זה משהו שיכול לעזור בהחלט. אני נזכר בעונה שבה זכינו בגביע, איך הקהל היה איתנו וזה חשוב מאוד שזה יקרה גם הפעם. חשוב שנעבור את זה ונגיע למעמד חצי הגמר”.