לא בצורה כזו חשב רוני לוי שהרומן שלו עם אנורתוזיס הקפריסאית יגיע לסיומו. המאמן הישראלי פוטר היום (רביעי) בתום קדנציה שנייה במועדון של האי השכן. אנורתוזיס פתחה את העונה עם ניצחון אחד בארבעה משחקי ליגה מה שמציב אותה במקום השישי, אך למקבלי ההחלטות לא הייתה סבלנות והם החליטו על הפרידה מלוי, שהוביל את הקבוצה למקום השלישי בעונה שעברה.

ללוי הייתה מערכת יחסים קרובה מאוד עם נשיא המועדון, אנדראס פנטאלי והמאמן אמר ל-ONE: "אני עד עכשיו המום מחוסר הסובלנות שהייתה כלפי. אנחנו רק במחזור הרביעי, אני חושב כי למאמן המזוהה עם מועדון שנתיים ועוד שנתיים מגיעה יותר סובלנות ולהאמין בו יותר. אנשים שקרובים רואים עבודה יום יומית".

סך הכול לוי מסכם תקופה בצורה טובה באי השכן לפני ההחלטה להיפרד ממנו: "הייתה לי תקופה נפלאה מאוד, שנתיים טובות. הן התחילו קשה מאוד, קבוצה במצב מקצועי קשה. בשנה הראשונה הקבוצה הייתה בתחתית הליגה, מצב מקצועי קטסטרופה, הצלחתנו להביא אותה לפלייאוף עליון ולשרוד את העונה. שנה שעברה הייתה עונה מוצלחת ברמות הגבוהות וסיימנו במקום השלישי”.

“בפעם הקודמת שהקבוצה סיימה במקום השני היא הייתה איתי. רמת הקבוצה השתפרה, היו קשיים, התגברנו. השנה הזאת התחלנו לא טוב באירופה, עפנו בסיבוב הראשון, אין ספק שהאחריות עלי, בליגה אנחנו רק בשלבים מתחילים. היו לנו במאזן ניצחון, הפסד, שני תיקו, בכל המשחקים היינו יותר טובים מהיריבות. אבל הכדור לא נכנס.  לא מסתדר, זה מה שקרה לנו".

על הקבוצה שהוא משאיר: "יש קבוצה נהדרת שיכולה להיאבק על האליפות, אם לא יהיו בעיות כלכליות וכו’, בטוח אם הכל היה מתנהל כמו שצריך אז היינו מגיעים רחוק. אני משאיר קבוצה חזקה, מגובשת טקטית ברמה גבוהה".

אולי היית צריך לעזוב אחרי שנתיים? ידוע שבקפריסין ממהרים לפטר מאמנים.
“אני יכול להגיד שהיו לי מספר הצעות טובות, אבל ברגע שחתמתי לא הסתכלתי הצידה וסרבתי לכולם הייתי בלב שלם עם הקבוצה. זה משהו שהתחלנו מאפס, בנינו קבוצה חזקה, כמו בייבי פרטי שלי ומאוד נהניתי. אולי אחרי תקופה טובה היה נכון לקום וללכת. בטח אחרי חוסר הסובלנות כלפי, טבעי שהתחושה תהיה כך”.

לאן מבחינתך התחנה הבאה, לחזור ישראל, להמשיך בחו"ל?
"אני יודע מה זה חיים של מאמן כדורגל. מעבר למקצוע, אני רוצה משהו שאוהב, דרך חיים, ארצה מהר מאוד לחזור לעבוד, להגיע לאתגר הבא והנכון, כמה שיותר מהר. אקח פרק זמן להירגע, החלק הכי קשה של העשייה זו עבודה בתחילת השנה, מאוד קשה לבנות. אני צריך להירגע  שבוע-שבועיים. לא חושב שאמשיך בקפריסין, אבל בכדורגל למדנו כבר, אף פעם אל תגיד לא".

אתה עוקב אחרי ליגת העל, מה דעתך על פתיחת העונה?
"כמובן, כמו בקפריסין, מתחילים עונה ולוקח זמן עד שכל קבוצה מגיעה למיצוי הפוטנציאל, יכולות. לפעמים זה קל, לפעמים יותר קשה.  הרבה קבוצות עשו שינויים וזה לוקח זמן".

מה דעתך על מכבי חיפה שממשיכה לדשדש? נראה שהם איבדו כיוון מאז שלקחת איתם גביע.
"אני ארגיש עוד מעט דובר שלהם. אני מאחל להם בהצלחה, מעדיף לא להתבטא, בטח לא עכשיו".