הבלאגן והאנדרלמוסיה בהתאחדות לכדורגל ממשיכים לחגוג. לאחר שישיבת הנהלת ההתאחדות נדחתה מאתמול (שני) ליום חמישי, בעקבות בקשת חבר ההנהלה שמעון מימון בשל הדיון בבג”ץ בנוגע לכדורגל הנשים, הישיבה שתתקיים בעוד יומיים שוב הופכת להיות עקרה, זאת לאחר שהעסקנים לא הגיעו לפתרון על מועמד מוסכם לתפקיד היו”ר הזמני.

מי “שהציל את המצב”  הוא מ”מ יו”ר ההתאחדות דודי גיל, שהודיע כי קיבל חוות דעת משפטית לפיה הוא יכול להמשיך לשמש כמ”מ היו”ר למשך שישה שבועות נוספים, במקביל לתפקידו כמנכ”ל עיריית ראשון לציון, אליו נכנס לפני כחודש. כעת, לא ברור מאיפה יהיה לגיל את הזמן לעסוק בתפקידו בעיריית ראשל”צ ובמקביל בניהול ההתאחדות מלאת הבעיות.

דודי גיל (רדאד ג'בארה)דודי גיל (רדאד ג'בארה)

בינתיים, העסקנים מלאי האינטרסים מושכים כל אחד לכיוון שלו ולא מוצאים פתרון. חלק מהעסקנים מחכים לאורן חסון, יו”ר המנהלת לשעבר, שהודיע כי הוא אינו מעוניין בתפקיד. כזכור, מי שהיה אמור להיבחר הוא יורם באומן, קודמו של חסון במנהלת, אך חלק מהעסקנים לא אהבו את הכוח שבאומן מביא עמו ומנעו את מינויו. אותם עסקנים מחכים שבאומן יסיר סופית את מועמדותו, מה שעשוי לגרום לחסון לשנות את דעתו ולהסכים לקבל את התפקיד.

אורן חסון (רדאד ג'בארה)אורן חסון (רדאד ג'בארה)

מבולבלים? גם אנחנו. צריך לזכור כי בנוסף לכל הבלאגן גם הסיטואציה בה המדינה נמצאת בממשלת מעבר, גורמת לכך שאין גוף אשר יטיל את מרותו על ההתאחדות ויגרום לעסקניה להתחיל לעסוק בעשייה ולא בעסקנות. בשיחות פנימיות לפני מספר שבועות אמר גיל כי “נאמס לי, אני לא מתכוון להישאר”, כך שמעניין מאיפה חזר לו פתאום החשק ובנוסף התפנה לו זמן במקביל לעבודה המרובה שיש לו בעיריית ראשל”צ.

בהתאחדות טעונים שהמטרה היא למנות יו”ר קבוע בתוך כחודש, וגיל הגיב להחלטה שלו להמשיך ואמר: “מתוך אחריות גדולה לכדורגל הישראלי ולהתאחדות נעניתי לבקשה להמשיך לכהן בתפקיד מ״מ יו״ר ההתאחדות בתקופה הקרובה, זאת במטרה לאפשר איתור מועמד מוסכם, ראוי וקבוע לתפקיד. אני סמוך ובטוח כי בישיבת הנהלת ההתאחדות הבאה, לאחר החגים, יימצא האדם שיקבל עליו את התפקיד ויוביל את ההתאחדות והכדורגל בשנים הקרובות. עד אז, עם המון אהבה ואחריות, אמשיך בתפקיד גם בשל מחויבות כנה לחברות ולחברים טובים שעושים רבות למען הכדורגל״.