רגע לפני ההודעה על פציעתו וזאת דווקא בזמן שהשתלב בצורה מצוינת בוויסלה קראקוב, אלון תורג’מן העניק היום (שישי) ראיון מרתק – סיפר על ההצעה שקיבל מקבוצה אחרת בפולין וביוון, אופן המשחק שלו, הזכייה בגביע המדינה עם מכבי חיפה, המודל להערצה והחוויות מישראל, כולל השקיעות.

תורג’מן סיפר תחילה על הזכייה בגביע המדינה ב-2018 עם הפועל חיפה: “המאמן שלנו ניר קלינגר שלהב אותנו ואמר ברגע של ריכוז ‘הם משוכנעים שהם יביסו אתכם, הם חצופים כל כך שהם הזמינו זמרים, הכינו מופע שלם לכבוד הניצחון שלהם וזה כשאפילו לא התחיל המשחק, אז בואו ננצח אותם, בואו נהרוס להם את החגיגות’. הוא אמר לנו את זה בקול בטוח, כולם הימרו על בית”ר ירושלים, אבל הנאום חוצב הלהבות שלו הלהיב אותנו. כשזכינו הייתי באופוריה,  השער בהארכה היה הכי חשוב שכבשתי אי פעם בקריירה, אני מקווה שגם בוויסלה אני אכבוש שערים חושבים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
נבחרת ישראל באימון לקראת סקוטלנד

הרגעים הפחות טובים בישראל: “לשחק שם זה לא רק רגעים טובים, היו לי גם ימים גרועים. השנה הראשונה שלי במכבי חיפה הייתה מוצלחת, אבל אז הכל החל להתפרק. זה טבעי שלאחרים יש דעה שונה עלייך, יש שאוהבים אותך ויש שלא, אבל פתאום ברגע אחד רוב האוהדים פנו נגדי. לא הרגשתי שם טוב וב-2016 ביקשתי מהנשיא שאני רוצה לעבור. בעונה לאחר מכן הושאלתי להפועל חיפה, האוהדים מן הסתם לא אהבו את אחד השני וקיבלתי הרבה הודעות מגעילות, נפגעתי מאוד. היו משפטים שאני לא רוצה לצטט, אבל אמרתי לעצמי שאני כדורגלן שהשיג הרבה ואנשים תמיד יהיו חלוקים בדעתם, צריך להרגע ולמדתי להתמודד עם זה”.

המודלים להשראה שלו בקריירה: “למרות הרגעים הקשים בחיפה, יוסי בניון היה שם כדי לעזור לי, האיש הזה הוא אגדה בישראל. הוא היה שחקן מוביל בקבוצות הגדולות של אנגליה, הוא חזר לארץ אחרי עונה בק.פ.ר. למדתי ממנו הרבה רק מלצפות בו, הוא לא התנהג כלל כמו כוכב, הוא נורמלי לגמרי, פשוט ושקט מאוד, לא עושה פוזה, גם בגילו הוא היה מדהים על המגרש, הוא אחד האהובים עליי בישראל, אבל מכל השחקנים אני מעריץ את תיירי הנרי, אהבתי את הסגנון שלו, האלגנטיות בהבקעת השערים. צפיתי בכל משחק אפשרי שלו ותמיד ראיתי שהוא לא בועט בכל הכוח, הוא מדגיש את הטכניקה לפני הכל, בחלק הפנימי של הרגל וזה אפקטיבי מאוד. שיניתי את ההרגלים שלי ואני מנסה להיות דומה להנרי כשאני מול היריב, הבנתי שזה משתלם והבקעתי כך הרבה שערים”.

אלון תורג'מן ותיירי הנרי (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב, רויטרס)אלון תורג'מן ותיירי הנרי (האתר הרשמי של ויסלה קראקוב, רויטרס)

על נבחרת ישראל: “שיחקתי שם שני משחקים, רק מעט. בחודשים האחרונים המשחק שלנו נראה טוב יותר, אבל אני חושב שהשגנו תוצאות טובות פחות מהציפיות. יש לנו הרבה כישרון ושחקנים בליגות מובילות, מונאס דאבור וערן זהבי בחוד ההתקפה שלנו. למה המצב לא טוב יותר? הבעיה שלנו היא בעיקר שיש אגו גדול להרבה אנשים בין אם שחקנים, מאמנים או אנשי התאחדות”.

התקופה באוסטריה וינה וההשאלה לוויסלה קראקוב: “בחיים אפשר להלחם בהרבה דברים, לא בסטטיסטיקות, הם מה שמגדיר אותך. הגעתי לאוסטריה וינה ב-2018, שיחקתי 28 משחקים והבקעתי 10 שערים לצד 4 בישולים. לדעתי זו תוצרת יפה, אבל נפצעתי ועד שחזרתי הפסקתי לקבל דקות. לא הבנתי את ההחלטה, אבל נאלצתי לקבל אותה עד שעברתי כשהחלטתי לחפש מועדון אחר, היו לי הצעות מהפועל ב”ש ומועדון קטן יותר בישראל, אבל לא רציתי לחזור למדינה שלי. קיבלתי מהסוכן הצעה של אולימפיאקוס ואני יודע שגם לגיה ורשה הייתה מעוניינת. בחרתי בוויסלה כי היא מועדון גדול ומוכר בישראל, מאור מליקסון ודודו ביטון שיחקו כאן ואמרו לי ללכת על זה”.

משחק הבכורה: “אחרי שלושה אימונים מצאתי את עצמי בהרכב מול ביאליסטוק, זה לא היה נוח כי עוד לא ידעתי את השמות של כל החברים שלי לקבוצה, אבל כשעליתי למגרש ושמעתי את הקהל, כל הפחדים התפוגגו, הבקעתי בחצי הראשון וזה המועדון הרביעי שלי שאני כובש בו בבכורה. אני חייב תודה גדולה ליאקוב בלשיקובסקי, שקיבל אותי היטב. הוא סיפר לי שהיה בישראל, כי יש לו דוד שמאמן עכשיו את נבחרת פולין ושיחק במכבי חיפה. הוא אמר שהוא אוהב את המדינה שלנו. מסתבר שהוא זכר משהו כי הוא הראשון בחדר ההלבשה שקיבל אותי ובירך אותי בעברית ‘שלום’”.

ההיכרות המוקדמת עם פולין לילדי ישראל: “בגיל 13 או 14 בישראל, בתי ספר מארגנים לכאן משלחות כדי לבקר בגטאות ובמחנות ההשמדה ואיך הם נראים. לא הייתה לי את ההזדמנות לעשות זאת, בגלל אימוני כדורגל, אבל אני רוצה להשלים את החסר, אבל אני מחכה שאחי יגיע ויסיע איתי את המסע הזה. בישראל יש אמרה ‘אם אתה לא מכיר את עברך, לא תוכל לראות את העתיד’. אני בר מזל שאף אחד ממשפחתי לא חווה את התופת הזו במלחמת העולם השנייה. אני לא מסוג האנשים שמבזבזים את זמנם מול הטלוויזיה, אוהב כדורגל, אך לא צופה יותר מדי. כשאני עצבני, אני מביט בשקיעה. בישראל גרתי בדרך כלל ליד הים וראיתי אותה בכל יום, זה מרגיע. אני מסתכל על השמש ולפעמים מצלם”.