לירוי צעירי עובר מכתום לצהוב אדום. קשר בני יהודה חתם אמש (רביעי) על חוזה לשלוש שנים בקבוצת מכלן הבלגית, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE ויצטרף למושבה הבלגית הרחבה שכללה בעונה שעברה את אליניב ברדה (גנק), שלומי ארבייטמן (גנט), רמי גרשון (קורטריק), תמיר כחלון (שרלרואה) דודו ביטון (שרלרואה) ומתן אוחיון (שרלרואה).

מכלן לא הצליחה להתברג בעונה החולפת בפלייאוף העליון כשנקודה הרחיקה בינה לבין המקום השישי תחת מאמנה החדש מארק בריס שאימן בעבר את דן בוש ההולנדית.

המועדון מנסה כבר שנים רבות לחזור לימיו היפים ולשחזר את האליפות עם הישראלי הקודם אלי אוחנה משנת 1988/89 וגביע אירופה למחזיקות גביע ב-1987/88 אחרי ניצחון בגמר על אייאקס 0:1. מאז הספיקו הצהובים-אדומים לרדת גם לליגה השניה ולעלות בפעם האחרונה בתחילת שנות ה-2000.

"הישראלי בן ה-22 אמור לחזק את מרכז הקישור של בריס (המאמן)", נכתב באחד האתרים החשובים שמסקרים את הליגה מקרוב. "השחקן המבטיח הגיע מבני יהודה וחתם לשלוש שנים", הוסיפו על צעירי שמיוצג על ידי כוכב העבר והסוכן כיום אבי נמני. נמני נכנס עם ההחתמה הזאת רשמית לשוק הסוכנים הישראלים הבינלאומיים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חיפה, הכירי: המיטב של לירוי צעירי

צעירי הוסיף על ההתרגשות מהחתימה וסיפר: "בשבילי מכלן זה מועדון פנטסטי עם הרבה היסטוריה נהדרת. אני מקווה לזכות בתארים עם הקבוצה ואני אסיר תודה על ההזדמנות. ארצה להשתלב כמה שיותר מהר ולהתחיל לעבוד כדי לראות את האוהדים. על פי הסיפורים אני מחכה לזה. עכשיו הדברים תלויים בי ואני צריך להראות מה אני שווה, נחכה ונראה מה יהיה בעתיד".

צעירי. זוכה למחמאות בתקשורת הבלגית (האתר הרשמי של מכלן)
צעירי. זוכה למחמאות בתקשורת הבלגית (האתר הרשמי של מכלן)
 

"הליגה הבלגית מאוד פופולארית בישראל. יותר ממה שהייתם חושבים. אליניב ברדה לקח פה אליפות וזה אומר משהו", ענה צעירי לעיתונאים הבלגים ששאלו אותו על הדרך שרואים את הליגה שלהם בישראל.

לירוי צעירי (מור שאולי)
לירוי צעירי. בבלגיה כבר מחכים לו (מור שאולי)