לפני כיומיים ערכה הוועדה המקצועית הארצית כנס לסגל השופטים של ליגת הבורסה לניירות ערך לסיכום צמד מחזורי הפתיחה. היום (שישי) הוועדה הודיעה על המסקנות אשר עלו.

בוועדה קבעו בהתמודדות בקריית שמונה אותה הפסידה המארחת 3:1 לכפר סבא, גל לייבוביץ’ שגה כשלא שרק לפנדל לטובת המארחת למרות דחיפה עם שתי הידיים על שחקן יריב. בוועדה עלה גם כי שופטי ה-VAR לא פעלו כמצופה מהם כאשר בחרו שלא לשלוח את השופט הראשי של ההתמודדות אל המסך ולא זיהו את הטעות שביצע כאשר לא סימן על הנקודה הלבנה בדקות הסיום.

קיליאן שרידן (חגי מיכאלי)קיליאן שרידן (חגי מיכאלי)

באותה הוועדה גם קבעו כי ההחלטה לשלוח את רועי ריינשרייבר אל המסך אחרי שריקת הפנדל לטובת מכבי תל אביב מול בני יהודה במהלך ה-0:0 בבלומפילד הייתה נכונה. כמו כן, גם במשחק בין הפועל באר שבע לחדרה נאמר כי ההחלטה לבטל כרטיס אדום לאליאל פרץ הייתה גם היא טובה וצודקת.

רועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)רועי ריינשרייבר (רדאד ג'בארה)

בעקבות אירועי מחזורי הפתיחה, שופט ה-VAR ימליץ לשופט לבחון אירוע במסך, אך ורק כאשר מדובר בטעות ודאית וברורה. השופט הראשי עצמו, צריך לפעול רק במקרה והטעות המקורית שקיבל הינה טעות ודאית וברורה. בזמן אירוע של נבדל גבולי בהתקפה מבטיחה, על השופטים והעוזרים להמתין עד אשר מסתיימת ההתקפה ורק אז לסמן לנבדל. במידה והובקע שער, ייבדק על ידי ה-VAR. השופטים גם הונחו להקפיד על ניהול זמנים תקין ולמנוע בזבוזי זמן.