עכשיו זה רשמי: בני סכנין חוזרת לליגת העל אחרי עונה אחת בלבד. הקבוצה מהמגזר סיימה ב-0:0 עם הפועל קטמון וזה כל מי שהיא הייתה צריכה על מנת להבטיח את העפלה. מה שעשה את זה אפילו מתוק עוד יותר עבור חניכיו של אלדד שביט זאת העובדה שהם חגגו את הרגעים המאושרים הללו באיצטדיון טדי, מגרשה הביתי של היריבה המושבעת, בית״ר ירושלים.

שחקני בני סכנין חוגגים עלייה (אורן בן חקון)שחקני בני סכנין חוגגים עלייה (אורן בן חקון)

יו״ר בני סכנין, מוחמד אבו יונס: ״נתנו שקט בחדר ההלבשה למאמן ולשחקנים, ידענו שאנחנו יכולים להעפיל גם ברגעים הקשים, האמנתי שאלדד שביט יביא לנו את ההצלחה. יש חגיגות בעיר, כל מה שעברנו עשה את זה מתוק. התקשורת התעסקה רק בפריצת האוהדים לדשא במחזור שעבר ולא בדברים אחרים, ראינו מה קרה בקבוצות אחרות ולא נתנו לזה את את תשומת הלב״

״זה לא היה בסדר שהשחקנים התערבבו עם הקהל, אבל יחד עם זאת אין קורונה בסכנין, הדברים בדוקים, עשינו בדיקה לשחקנים ולכל אנשי הצוות וזה יצא שלילי. העונה עוד לא הסתיימה אבל אחרי יום חמישי נתחיל לחשוב על הכל. ליגת העל היא לא דבר חדש עבורנו, בית״ר הנה אנחנו באים״.

מארון גנטוס ובן תורג'מן חוגגים (אורן בן חקון)מארון גנטוס ובן תורג'מן חוגגים (אורן בן חקון)

עלי עותמאן: ״אין ראויים מאיתנו לעלות ליגה. הוכחנו לכולם בתקופה האחרונה שאנחנו קבוצת המגזר, מגיע לנו, זה המקום הטבעי שלנו. זה בזכות ההנהלה שהחזירה את אלדד שביט אל הקווים במקום כל המאמנים שעברו פה. חדר ההלבשה היה מגובש וזה חלק בלתי נפרד ממה שעשינו. מברוק לנו, לסכנין ולמגזר. אף אחד לא ספר אותנו כל העונה, רק בסוף מאי התחילו לספור אותנו, לא דיברנו בתקשורת אלא על כר הדשא, המועדון חשוב לשחקנים והם שמחו גם בשבילו וגם בשביל עצמם״.

סארי פלאח, שהצטיין העונה, אמר: ״וואו, זה היה מתיש אבל מתוק. אנחנו שמחים שהחזרנו את הקבוצה למקומה הטבעי אחרי שפישלנו שנה שעברה. מפה מגיע מברוק לכל מי שאוהב את הקבוצה הזאת״.

איש המשק המסור, עלא גנאים: ״זו העלייה הכי מתוקה שיכולה להיות. זו הייתה עונה הפכפכה, אבל הכי חשוב שחזרנו תוך שנה לליגת העל״.

איהאב גנאים ואיהאב שאמי חוגגים עלייה (אורן בן חקון)איהאב גנאים ואיהאב שאמי חוגגים עלייה (אורן בן חקון)

יו״ר המנהלת, ארז כלפון, הגיב על הבטחת עלייתה של בני סכנין היום חזרה לליגת הבורסה לניירות ערך: ״אני מבקש לברך את קבוצת בני סכנין על חזרתם המהירה לליגת הבורסה לניירות ערך. סכנין משמשת גאווה ומייצגת חשובה של המגזר הערבי בישראל. זו הזדמנות נהדרת לברך גם את מכבי פ"ת וגם את בני סכנין על נחישות, רצון והתמדה ושיתוף מוגבר של שחקני בית צעירים ישראלים. בהצלחה לשני המועדונים בעונה הבאה״.

יו״ר ההתאחדות, אורן חסון, הגיב גם כן: ״ברכות לבני סכנין על חזרתה למקומה הטבעי בליגת העל. הכדורגל הישראלי ייהנה שוב ביציעים ועל כר הדשא מהמגוון הנפלא שמרכיב את החברה הישראלית. סכנין, חברה קבועה בליגת העל, השכילה להתאושש מירידה כואבת ובזכות חזרת המשחקים עלתה באופן הספורטיבי ביותר לליגה הבכירה״.

כמו כן, אחמד טיבי, אמר: ״שמחה גדולה על חזרת הסינדרלה סכנין לליגת העל, שתהיה מעניינת ומרתקת יותר כעת שהיא חזרה. כל הכבוד לשחקנים, למאמן, להנהלה ובעיקר לקהל הנפלא. האמנתי בקבוצה . והם עשו זאת כנגד כל הסיכויים. אני תמיד מרגיש גאווה בכל פעם שאני מגיע לאצטדיון דוחה, שעמלתי רבות להקמתו. כמה סמלי שהעלייה הייתה כאן בטדי״.

אוהדי סכנין חוגגים בעיר (מערכת ONE)אוהדי סכנין חוגגים בעיר (מערכת ONE)