על פי מקרי העבר, בית"ר ירושלים עלולה לספוג עונש כבד על ההתפרעות של אוהדיה בתבוסה 5:1 בסיבוב השני במוקדמות הליגה האירופית אמש (חמישי) בשרלרואה. זה החל עם האבוקות בתחילת המשחק והסתיים עם חפץ שנזרק על שוער הקבוצה הבלגית, ניקולה פנטו, שדימם מראשו, כשלרגעים האצטדיון דמה לזירת קרב.

המקרה הדומה הזכור ביותר של קבוצה ישראלית הוא של הפועל תל אביב, שהתארחה בשירוקי ב-2007 במסגרת גביע אופ"א. אוהדיה התפרעו והדליקו אבוקות, אך למרות החשש מעונשים כמו אירוח ללא קהל והרחקה, האדומים יצאו בזול כשאופ"א ריחמה על הקבוצה והטילה עליה קנס כספי של 180 אלף שקל בלבד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו: טביב מתעמת עם אוהדי בית״ר

קבוצה נוספת שנענשה על ידי אופ"א בגלל התפרעות אוהדים היא פרטיזן בלגרד, שנזרקה ב-2007 מגביע אופ"א אחרי שהקהל שלה עשה מהומות במשחק מול זריניסקי מוסטאר הקרואטית, וב-2014 היא ספגה עונש רדיוס וקנס של 40 אלף יורו על שלט אנטישמי שאוהדיה הניפו במשחק נגד טוטנהאם.

עוד קבוצה שמכירה את מסדרונות בית המשפט של אופ"א מקרוב היא לגיה ורשה. בתחילת עונת 2014/15 היא ספגה הפסד טכני לסלטיק בגלל שיתוף שחקן מורחק. המקרה העיב על אוהדי הקבוצה והם הניפו שלט עצום בדמות חזיר קפיטליסטי ובו נכתב: "כדורגל לא משנה, אלא כסף". התוצאה: קנס של 80 אלף יורו.

המקרה היה השלישי של הקבוצה הפולנית בבית הדין בארבע עונות. קדמו לו התפרעות אוהדים וגילויי גזענות ב-2013 במשחק נגד TNS הוולשית, מה שהביא לסגירת יציע וקנס של 30 אלף יורו. גם לאחר המקרה הזה אופ"א הייתה נחרצת ואמרה שלא תהיה סובלנות כלפי מתפרעים.

בגזרת הנבחרות, זכורים שני מקרים מפורסמים. האחד במשחק בין סרביה ואלבניה, כשטיסן שחדר למגרש עם דגל קוסובו עורר מהומה בקרב השחקנים הסרבים. הבלאגן החל במגרש וגלש ליציעים. התוצאה - קנס של 100 אלף יורו לשתי הקבוצות.

השני, ממרץ השנה, אירע במשחק בין רוסיה ומונטנגרו, שאוהדיה זרקו חזיזים בפתיחה שפגעו בשוער איגור אקינפייב. השופט הפסיק את המשחק, חידש אותו לאחר כחצי שעה ופנדל מוחמץ של רוסיה הדליק את הבלאגן מחדש. מונטנגרו יצאה עם הפסד טכני וקנס של 52 אלף יורו.