עם כל הכבוד למשחק הגדול ולתצוגת הכדורגל הנפלאה של מכבי ת"א, אליה נגיע בהמשך, הסיפור של היום הוא ללא ספק תצוגת הנפל של בית"ר ירושלים, שמסיימת עוד משחק בטדי בהפסד כואב וללא שער זכות.

אני לא בעד פיטורי מאמנים במחזור חמישי, אבל למשה חוגג, יוסי בניון ואלי אוחנה יש כאב ראש לא קטן וסיבה טובה לחשוב פעמיים האם לפטר או להשאיר את רוני לוי.

אחרי שנכשל בחמשת המחזורים הראשונים, לוי לא ילך הביתה לבד ויוותר מיוזמתו על המשכורת, לכן ההחלטה הבלעדית היא של יוסי בניון, המנהל המקצועי שרק לפני שלושה ימים אמר כי רוני לוי הוא המאמן הישראלי הטוב ביותר.

בית"ר נראית מפורקת, לא מחוברת, לא מתואמת בין כל החלקים, והכי גרוע - שחקני בית"ר והמאמן שלה נראים כבויים וחסרי אונים. כשאני אומר באמצע השבוע שגביע הטוטו לא מעניין ומשה חוגג מדבר על ליגת האלופות אחרי ניצחון זניח, וגם זה אחרי שתי התקפות בודדות, האופוריה הזו עולה - ועולה ביוקר רב.

רוני לוי מיואש (אורן בן חקון)רוני לוי מיואש (אורן בן חקון)

אני לא זוכר את אוהדי בית"ר עוזבים את האצטדיון בדקה ה-70, אחרי 4:0. בתקציב הגדול שלה, ועם מוחות כדורגל כמו אלה של יוסי בניון ואלי אוחנה, בית”ר שווה הרבה יותר מארבע נקודות מ-15 אפשריות.

בניון עומד בפני ההחלטה הקשה שלו בתפקיד עד כה - האם להמשיך עם רוני לוי או לעשות את השינוי המיוחל? אם תשאלו כל אוהד של בית"ר, הוא יגיד - לפטר, לפטר, לפטר. אבל פה צריכה לבוא לידי ביטוי המנהיגות של יוסי, שייקח את ההחלטה הנכונה לטובת בית"ר ירושלים.

רוני לוי ויוסי בניון (נעם מורנו)רוני לוי ויוסי בניון (נעם מורנו)

לגבי המשחק עצמו אין הרבה מה לדבר על בית"ר. לא ברור לי איך רוני לוי קיבל את ההחלטה לא לעלות עם חלוץ מספר תשע טבעי, אחרי שאנתוני וארן כבש שער ניצחון באמצע השבוע. זו בשבילי פחדנות של מאמן שגם ככה לא הביא חלוץ ששווה 20 גולים בעונה, אז לפחות שייתן לחלוץ החם שלו לשחק. גם התפקוד של גדי קינדה לא ברור לי מתחילת העונה. גם בעמדת הבלם בית"ר ירושלים לא פגעה, ועובדה שהזר שהביאו, דיוגו ורדשקה, לא פתח בהרכב ואילו טל בן חיים שנושק לגיל 40 פותח.

לגבי מכבי ת"א, זו הייתה הופעה מושלמת, גם האלופה לא חלמה שתצא עם רביעייה מטדי. זו פעם ראשונה העונה שאני רואה את מכבי ת"א מייצרת כל כך הרבה מצבים וכובשת בלי דור מיכה. עד היום היא לא הייתה יצירתית ולא מרשימה, אבל יכול להיות שהמשחק היום ייתן לקבוצה של איביץ’ הרבה השראה וביטחון בדרך לשחזור האליפות. אין ספק שגולת הכותרת של מכבי ת"א היא ההגנה החזקה, אי ספיגת השערים והשוער המצוין דניאל טננבאום, שמגלה יציבות אדירה למרות שלא שיחק עד העונה כשוער ראשון. עד עכשיו, הוא בשבילי תגלית העונה.

דניאל טננבאום בועט, עלי מוחמד אורב לכדור (חגי מיכאלי)דניאל טננבאום בועט, עלי מוחמד אורב לכדור (חגי מיכאלי)

חשבנו כבר שוולדימיר איביץ' איבד את זה, אבל הוא הוכיח היום שהוא עדיין שולט בקבוצה ובחדר ההלבשה ותמרור האזהרה שנתן באמצע השבוע לשחקנים פעל לטובתו בגדול היום. משמעת ואחריות קבוצתית לפני הכול. מכבי ת"א הייתה נמרצת, לחצה את הירושלמים לאורך כל המשחק, שיחקה בקצב גבוה מאוד ואין ספק שהיום היא הזכירה במעט את האליפות המצוינת של העונה שעברה.