נתחיל מהסוף – בסך הכל ראינו משחק כדורגל בינוני מינוס. לדעתי, על מכבי תל אביב אפשר להסתכל בשתי צורות. כשמסתכלים על הטבלה רואים קבוצה מפחידה; איזה מספרים ואיזו סטטיסטיקה מרשימה, ואז כשרואים את המשחק אין קשר בין הטבלה למי שמשחקת. חצי ראשון גרוע של הצהובים, בהתחלה גם באר שבע הייתה בפניקה, והמרוויחה הגדולה ביותר מהמשחק היא אולי מכבי חיפה ואולי קצת בית”ר ירושלים.

בסך הכול, הדבר הטוב מהמשחק הזה זה שאם מכבי חיפה מנצחת את כפ”ס, הליגה הייתה הופכת ליותר מעניינת, מאשר אם מכבי ת”א הייתה פותחת פער גדול. מבחינת הפועל ב”ש, הקבוצה הייתה בינונית מינוס, אבל השחקנים כן הראו אופי, מה שלא הראו בחודשים האחרונים בבירת הנגב. הדבר הטוב ביותר שיצא מבחינת השחקנים כלפי האוהדים זה שהם לא התבזו מול האלופה, והשאירו לקהל תחושה שעדיין אפשר להתמודד ברמות הגבוהות, גם כשהאלופה מגיע לטרנר.

שחקני הפועל ב"ש חוגגים עם ניב זריהן (מרטין גוטדאמק)שחקני הפועל ב"ש חוגגים עם ניב זריהן (מרטין גוטדאמק)

זה אמנם נותן כבוד, אבל אין שום דבר שהקבוצות יכולות לקחת מהמשחק. פעם היו קוראים לזה משחק, עונה אבל המשחק הזה לא הצדיק את התואר. בכל הקשור לשחקנים בודדים – התרשמתי מתומר יוספי מב”ש, הוא יכול להיות חלק מהעתיד שלה אם במועדון רוצים לבנות את הבסיס על שחקנים מקומיים.

היתרון המקצועי של מכבי ת”א על יריבתה היה שני המגנים. המגנים של ב”ש לא מייצרים התקפה, בעוד שהמגנים של האלופה סיימו כמה התקפות נחמדות אצל האורחת. הסטטיסטיקה מראה על אפס הזדמנויות מסוכנות של ב”ש, שהבקיעה מהמצב היחיד שאליו הגיעה, וזה לא מאפיין קבוצות “מפחידות” שרוצות להגיע לאזורים הטובים של אירופה. משחק חלש מאוד שלא השאיר טעם של עוד.  

ולדימיר איביץ' מעביר הוראות (מרטין גוטדאמק)ולדימיר איביץ' מעביר הוראות (מרטין גוטדאמק)

כמו כן, ולדימיר איביץ’ טועה בכל הגישה שלו לדעתי. זה שמכבי ת”א מנצחת כי הסגל הוא טוב משאר הקבוצות, זה לא אומר שהשיטה נכונה. כל הרוטציה והחלשת המעמדות של השחקנים המובילים ולהפוך אותם לאפורים, או לקחת חבר’ה אפורים ולנסות להפוך אותם לנוצצים – לא שיטה שיכולה לעבוד לאורך זמן. לקחת שחקן יצירתי שמוסיף צבע ועניין, ומי שהיה מוביל כמו דור מיכה, וגם עטר ושכטר, ולהפוך אותם לאפורים וכבויים, לדעתי זה חוטא למטרה ובדרך הזאת איביץ’ לא יישאר בקבוצה בשנים הקרובות. 

דור מיכה (רדאד ג'בארה)דור מיכה (רדאד ג'בארה)

מנגד, יוסי אבוקסיס למעשה עשה “העתק הדבק” מבני יהודה לב”ש. הסגל של האדומים יותר איכותי מבני יהודה, אז אולי היה קל לו להביא את זה לידי ביטוי, אבל בגדול ב”ש צריכה לשחק יותר יצירתי והתקפי. הוא מנסה קודם כל לייצב את המערכת ולייצר רצף של אי הפסדים ואולי ניצחונות, ורק אז להפוך לקבוצה הרבה יותר התקפית כמו מה שב”ש הייתה בעבר. 

לאדומים חסרים הרבה מאוד שחקנים מהשורה הראשונה ביחס למה שהיה לה פעם, כמו טוני וואקמה, מאור בוזגלו ומאור מליקסון, מה שאין לקבוצה היום. אין ספק שהחבורה מבירת הנגב צריכה להתחזק. 

יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)יוסי אבוקסיס (רדאד ג'בארה)

לסיום, אם התוצאה במשחק הנוכחי תלחיץ את מכבי חיפה, אז היא פשוט לא ראויה לאליפות, ואם היא תהיה מוכנה למשחק מול כפ”ס ותשיג את התוצאה הנדרשת אז ההיפך – מבחן התוצאה קודם כל עליה. הירוקים הביאו את עצמם למצב שהדברים יהיו תלויים בהם, ולכן הם יצטרכו לשתות מהבאר.