קשר הרכש הפורטוגלי ז'וסוואה פשקיירה, שחתם לשנתיים בקבוצה, ערך אתמול (רביעי) אימון מלא באדום יחד עם חבריו החדשים והרשים בנוכחותו על כר הדשא ומחוצה לו. בצוות המקצועי מודעים לכך שז'וסוואה לא שיחק מאז חודש מרץ ולכן מאמן הכושר דרור שמשון עובד על תוכנית אימונים מסודרת לפיה הקשר יעלה את קצב הכושר בצורה הדרגתית כדי למנוע פציעות מיותרת. בבאר שבע מעריכים כי הפורטוגלי ייכנס לכושר משחק מלא בעוד כחודש, כאשר באותו טווח זמן ישנה פגרת נבחרות אותה ינצלו גם כן כדי להכשירו.

ומה לגבי רכש נוסף? אומנם חלון ההעברות של הכדורגל הישראלי כבר נסגר, אבל אנשי הפועל באר שבע ימשיכו בחיפושים שלהם אחר חלוץ זר. על פי חוקי ההתאחדות לכדורגל בישראל, קבוצה יכולה להתחזק מחוץ לחלון ההעברות (בקיץ או בינואר) כל עוד יש לה מקום פנוי לזר ומאחר ולבאר שבע יש חמישה זרים מתוך שישה, במידה ותחליט לצרף שחקן זר, היא תוכל לעשות זאת כל עוד מדובר בשחקן חופשי. יחד עם זאת, במועדון לא יביאו חלוץ בכל מחיר אלא רק אם ישדרג משמעותית את החלק ההתקפי. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
Transfer Market תוכנית מספר 16

הבשורה העיקרית מסגירת חלון ההעברות היא הישארותו של חנן ממן. הקשר בן ה-30 ספג לחצים גדולים מצד בית"ר ירושלים להצטרף ולמלא את מקומו של מיכאל אוחנה, שגמר את העונה. גורמים בבאר שבע הכחישו וטענו שהעניין לא על הפרק מבחינתם, אם כי במידה וממן בעצמו היה מסכים למעבר, ככל הנראה שהמהלך היה יוצא לפועל. "אנחנו בונים על חנן", אמר גורם המקורב למועדון והוסיף: "אין הרבה שחקנים יצירתיים ברמה שלו בליגה שלנו, זה לוקסוס גדול מדי לוותר עליו". 

שחקן נוסף שנשאר בקבוצה הוא שיר צדק. הבלם, לא הצליח למצוא קבוצה במהלך הקיץ לאחר שקיבל הודעה כי הוא לא בתוכניות לעונה הקרובה. צדק, יחד עם עמראן אלקרינאווי, ימשיכו להתאמן עם סגל הקבוצה, אך לפי שעה אין כוונה לצוות המקצועי להחזיר אותם לתוכניות הרוטציה. בכך, הסיטואציה הלא נעימה של אנשי המועדון מול הבלם, שהיה עד לא מזמן אחד העוגנים המרכזיים בבאר שבע, תימשך לפחות עד פתיחת החלון מחדש ב-7 בינואר 2020. רום אליגון, חלוץ קבוצת הנוער הושאל לעונה לבאיירן אולצנאו מהליגה הגרמנית.

רום אליגון חוגג במדי הפועל ב"ש בנוער (הפועל ב"ש)רום אליגון חוגג במדי הפועל ב"ש בנוער (הפועל ב"ש)