בהפועל באר שבע קיבלו ברגשות מעורבים את דחיית משחק רבע גמר גביע המדינה שהיה אמור להתקיים אתמול (רביעי) באצטדיון סמי עופר נגד מכבי חיפה. אנשי המועדון והקבוצה היו בעיצומן של ההכנות המקצועיות ובעיקר המנטליות לקראת משחק "הגומלין", אך בגלל ההחלטה לדחות את המשחק, התוכנית המקצועית של יוסי אבוקסיס ביחס לסיטואציה המקצועית איתה היו אמורים להגיע לרבע הגמר תשתנה כמעט לגמרי.

"אנחנו מקבלים את ההחלטה" אמרו בבאר שבע, "כמו כל אירועי הספורט שנדחו אין לנו יותר מדי מה לעשות. הייתה מוכנות והיינו ממש רגע לפני היציאה לאצטדיון, התכוננו פיזית ומנטלית ועכשיו זה מחזיר אותנו אחורה. זה לא פשוט לעשות את הסוויץ’, אבל בסוף מדובר במשהו גדול יותר מאיתנו. מדובר בהחלטות שהן הרבה מעבר למשחק שלנו וגם הרבה מעבר לספורט. הבריאות חשובה יותר מהכל". בהנהלת המועדון שוחחו ביממה האחרונה לגבי העמדה בנושא ולפי הערכה יתמכו בדחיית משחקי הליגה עד אחרי פגרת הנבחרת.

אוהדי הפועל באר שבע (חגי מיכאלי)אוהדי הפועל באר שבע (חגי מיכאלי)

בבירת הנגב מקווים שדחיית משחק הגביע למועד אחר שעדיין לא נקבע, אולי תעזור לקבוצה להגיע מנטלית בצורה טובה יותר מבחינת הביטחון והכבוד שנרמס בתבוסה לאותה מכבי חיפה בליגה בתחילת השבוע. כמו כן, ייתכן ששחקנים פצועים כמו אלטון אקולטסה ובן שהר יהיו כשירים עד אז ושחקנים שחסר להם כושר משחק כמו דויד סימאו ולואי טאהא לדוגמא יגיעו מוכנים יותר. בכל מקרה, שגרת האימונים תמשך כהרגלה מן הסתם והשחקנים יתכנסו באימון אחר הצהריים בצל דחיית משחק הגביע וכנראה הפלייאוף.

אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)אלטון אקולטסה (חגי מיכאלי)