הפועל באר שבע הצליחה לגבור על קייראט הקזחית עם משחק מרשים בטרנר. הרגע החשוב של ההתמודדות קרה בדקה התשיעית כאשר נייג’ל האסלביינק פרץ לרחבה באגף ימין והשיג פנדל עבור קבוצתו. רמזי ספורי ניגש וכבש בקלות. ובכל זאת, כיצד שינה השער הזה את תמונת ההתמודדות עבור האדומים?

הפנדל הזה זה בדיוק מה שהפועל באר שבע הייתה צריכה. המומנטום והדחיפה שזה נתן לה גרם למי שצפה במשחק להבין עד כמה יש פוטנציאל בקבוצה הזו של ברק בכר. פתאום הדריבלים של האסלביינק היו מוצלחים ובן ביטון עלה להתקפה ללא כל חשש. אני לא בטוח שבלי הפנדל הזה היינו מתרשמים כל כך מב”ש בסיום.

רמזי ספורי כובש מהפנדל (איציק בלניצקי)רמזי ספורי כובש מהפנדל (איציק בלניצקי)

רבים יגידו שהשער המוקדם הזה מטעה, שהפועל באר שבע לא באמת כזו טובה ולא מסוגלת לשחק בצורה הזו תמיד. יכול להיות שהם צודקים, ובכל זאת, לברק בכר צריכה להיות מטרה ברורה - לגרום לשחקנים שלו לשחק כמו ששיחקו אחרי השער הראשון בטרנר, ללחוץ מבלי לעצור, לשלוח כמה שיותר שחקנים קדימה ולא להפסיק לייצר מצבים מסוכנים לרגע. להשתמש בבן ביטון כמה שיותר בחלק ההתקפי כי אם הוא יצליח לדייק בהרמות כמו בהרמה לעדן שמיר, יש על מי לסמוך.

באופן אישי אני לא כל כך בטוח שבאר שבע תצליח להציג את היכולת מהדקות של אחרי הפנדל של רמזי ספורי על בסיס קבוע ולא אתפלא אם במשחק בקזחסטן היא תספוג שער מוקדם ותסתבך מעט. גם אם תצליח לעבור לשלב הבא, החבורה מבירת הנגב תתקשה להגיע לשלב הבתים. המסע הארוך של האדומים יכביד עליהם והם יודחו בשלב הפלייאוף להערכתי.

שחקני הפועל ב"ש חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני הפועל ב"ש חוגגים (חגי מיכאלי)

זה הזמן של ברק בכר להבין עד כמה יש פוטנציאל בשחקניו, על כר הדשא הם בהחלט מסוגלים להבריק ואין ספק שברגע שלא יהיו תוצאות טובות האשמה תיפול עליו. גם ג’ימי מרין, שלא בלט במיוחד נגד קייראט עוד עשוי להתברר כבינגו בקבוצה של אלונה ברקת. בכל אופן, גם אם ב”ש לא תצליח להגיע לשלב הבתים באירופית, היא בהחלט יכולה וחייבת לחלום על המקום הראשון בליגת העל.

הכתוב הוא טור דעה.