הפועל באר שבע אמנם שולטת בכדורגל הישראלי ביד רמה בשלוש העונות האחרונות ובשל כך גם זכתה בשלוש אליפויות רצופות, אך בשני המפגשים מול דינמו זאגרב האלופה מבירת הנגב הוכיחה פעם נוספת שאין לה את האופי הנדרש על מנת לליגת האלופות.

אחרי שהודחה מול סלטיק הסקוטית בסיבוב הפלייאוף בעונת 2016/17 עם 5:4 מאכזב בסיכום שני המשחקים ומול מאריבור הסלובנית בשל שער חוץ ששלח את ברק בכר ושחקניו לליגה האירופית בעונה שעברה, האדומים מבאר שבע נעצרו הפעם בסיבוב המוקדמות השני בלבד.

ברק בכר (מרטין גוטדאמק)ברק בכר (מרטין גוטדאמק)

הכל כבר נאמר על ה-5:0 המשפיל שספגה הפועל באר שבע מדינמו זאגרב במשחק הראשון בקרואטיה, אך גם במשחק הגומלין, חרף העובדה שנותר לה סיכוי קלוש בלבד לבצע מהפך ושהיה מדובר במשימה בלתי אפשרית, האלופה הוכיחה פעם נוספת שאין לה את האופי הדרוש להצליח ברמות הגבוהות של אירופה.

שחקניו של בכר כבר הצליחו לכבוש פעמיים ולהוליך 0:2 בדקה ה-34, אך כשכבר היה נראה שיש סיכוי לבצע את הבלתי ייאמן, החבורה האדומה מבירת הנגב נרדמה, חזרה לאחור ואפשרה לקרואטים לחזור לעניינים ולהשוות בשני שערים מהירים בפתיחת המחצית השנייה שהיו מאופיינים ברכות נוראית של ההגנה.

שחקני דינמו זאגרב חוגגים (איציק קדוש)שחקני דינמו זאגרב חוגגים (איציק קדוש)

משהו נראה שבור בשורות אלופת המדינה בשלוש העונות האחרונות, בניגוד לקבוצה מלפני שתי עונות שלמרות 5:2 מול סלטיק בסקוטלנד עוד ניסתה לחזור והשיגה בטרנר 0:2 אדיר על מועדון הפאר הסקוטי בדרך לקמפיין אדיר בליגה האירופית, כולל שני ניצחונות מדהימים על אינטר האיטלקית.

באר שבע מודל 2018/19 היא קבוצה שבעה שלא מאמינה בעצמה מספיק, בעוד הקבוצה של לפני שתי עונות הייתה ‘שורפת’ את הדשא אם הייתה מובילה 0:2 במשחק הגומלין, באר שבע הנוכחית פשוט לא מאמינה בעצמה, קבוצה כבויה ועייפה, שאת השובע שלה ניתן היה לראות גם במשחק אלוף האלופים, בו נכנעה בתום דו קרב פנדלים להפועל חיפה, שהגיעה בהרכב משני.

עימות בין שחקני ב"ש לזאגרב (איציק קדוש)עימות בין שחקני ב"ש לזאגרב (איציק קדוש)

קצת מוקדם מדי לדבר על זה, אבל במה שמסתמן כמפגש מול אפואל ניקוסיה הקפריסאית במוקדמות הליגה האירופית אליה החבורה של ברק בכר נושרת, עושה רושם ששום דבר לא יהיה שונה ולעניות דעתי, אחרי שתי הופעות מכובדות בשלב הבתים של הליגה האירופית, באר שבע תיאלץ להסתפק בהדחה לא מכובדת מדי בשלב המוקדמות.

הכתוב הינו טור דעה