אחרי לא מעט מילים שנשפכו בתקשורת ההולנדית על סוגיית אדריאן דלמאו ומכבי תל אביב, סוכנו של השחקן, הקטור פריס רוס, מספר בראיון ל-ONE על השתלשלות הדברים וגם מסביר מה המצב העדכני העומד בין המועדונים בנוגע להעברתו של החלוץ הספרדי המוכשר בן ה-25. אבל קודם, קצת רקע, כדי שהסיפור שמתגלגל בהולנד בימים האחרונים, יהיה ברור יותר.

דלמאו, 181 ס"מ, התחנך במחלקת הנוער של ריאל מדריד ומשם עבר לאספניול. הוא הצליח לרשום בה עונה טובה מאוד במדי הקבוצה השנייה, עבר לכמה מועדונים בליגה השנייה אך אלו היו קבוצות שסבלו מבעיות. לפני שתי עונות הוא בחר לרדת לשחק עם ויאריאל ב' בליגה השלישית ורשם שם עונת פריצה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
החיזוק לחוד של מכבי ת״א? צפו בדלמאו כובש

סוכנו פעל רבות כדי להעבירו לליגה גדולה יותר והיה בקשר טוב מאוד עם ויאריאל, הוא הצליח להוציאו ממנה ללא דמי העברה וזאת מתוך סיכום שהוא חותם אצל הראקלס לשתי עונות ללא דמי העברה ועם סוג של הבטחה ג'נטמלנית. אם תוך כדי שתי העונות מגיעה הצעה כספית והשחקן יהיה מעוניין במעבר, בקשתו תכובד, זאת בשל העובדה שצורף למועדון ההולנדי ללא דמי העברה. 

כאן נכנסה לתמונה מכבי ת"א. אחרי עונה גדולה של 19 שערים בליגה ההולנדית, הצהובים פנו כבר לפני חודש ימים והחלו במו"מ להעברתו של השחקן שהביע נכונות גדולה להצטרף ואף דחה הצעות אחרות, חלקן מהליגה הספרדית הבכירה, על מנת להגיע לאלופת ישראל אלא שהראקלס מבקשת סכום גבוה יותר ממה שהונח שהיא תקבל ברגע בו השחקן יבקש לעזוב - מיליון אירו. כעת דרישתה היא לקבל סכום כפול.

איביץ'. מכבי פנתה כבר לפני חודש (רדאד ג'בארה)איביץ'. מכבי פנתה כבר לפני חודש (רדאד ג'בארה)

"דיברנו עם מכבי כל החודש האחרון, היו שיחות טובות מאוד, השחקן רוצה לעבור למכבי ת"א ולחתום כי הוא יודע שזה פרויקט מצוין, הוא רוצה להמשיך לצמוח ולגדול והוא חושב שהוא יכול לעזור למועדון לעבור תהליך דומה ביחד. אנחנו מנסים לעשות את העסקה בכל כוחנו", סיפר רוס ל-ONE.

"אדריאן שחקן ששיחק בנוער של ריאל מדריד, עבר משם לאספניול ב' והיה משכנע מאוד, הוא עבר לליגה השנייה אבל לא קיבל שם הזדמנויות כי הוא שיחק במועדונים עם בעיות. הוא המשיך משם לוויאריאל ב' בהחלטה אמיצה מבחינתו ועשה עונה נהדרת והבקיע סך כולל של 17 שערים בכל המסגרות. היו לנו יחסים טובים עם ויאריאל, הוא עשה עבודה טובה וניסינו להוציא אותם משם בחינם. הצלחנו לעשות זאת ולהעבירו להראקלס עם הבטחה שיימכרו אותו ברגע שבו תגיע הצעה ושהוא מודיע שהוא רוצה לעזוב", גולל רוס את הסיפור.

עוד סיפר: "הוא היה טוב מאוד, הבקיע 19 שערים, אף אחד מהם לא מפנדל, הוא היה טופ-סקורר בהולנד במועדון מאוד קטן, הוא כובש היסטורי עבורם, והשחקן הספרדי שכבש הכי הרבה שערים בעונה אחת מחוץ לספרד. הייתה לו הזדמנות לעבור לכמה קבוצות, גם בלה-ליגה אבל מכבי באו מאוד חזקים למשא ומתן, ואנחנו חושבים שהתפקיד שלו במכבי יכול להיות טוב. זו הזדמנות נהדרת עבורו. כל מי שמישראל דיבר איתנו כל כך טוב על מכבי, על המוניטין, על המועדון וזה מה שאנחנו רוצים עבורו. הוא ממש נחוש ללכת. הוא ממש רוצה לעבור".

על הסיטואציה הנוכחית עם הראקלס הוסיף: "יש מצב של חוסר מזל כרגע. הראקלס מפעילה עליו המון לחץ, יותר מדי, הוא חש לא טוב לפני יומיים והיה חייב להתפנות לבית החולים ולהיבדק כי לא הרגיש טוב. יש שם מנהל ספורטיבי שיצא לתקשורת עם הצהרה מאוד עצובה מבחינתנו. הם לא האמינו לו והיו בטוחים שהוא בבית ולכן לא הגיע לצילום הקבוצתי בזמן שהוא היה בבית חולים אחרי שהרגיש רע מאוד. לצערי זה המצב, המנהל הספורטיבי השמיע טענה פומבית עצובה מאוד. הוא לא דובר אמת. זה מדהים, כי הרבה אוהדים של מכבי דיברו עם אדריאן, פנו אליו, עודדו אותו וזה נחמד מאוד שמנסים להרים את רוחו ולתמוך בו גם כשהם לא מכירים אותו עדיין".

לסיכום אמר: "כעת זה תלוי במועדונים להגיע להסכם. זה מצב לא נעים לאדריאן כי הוא מאוד אוהב את אוהדי הראקלס והוא שמח מאוד שם וכך גם משפחתו, אבל המועדון לא נוהג בו יפה ולא בצורה מקצועית ועושים לו חיים קשים. כעת אנחנו מחכים שהמועדונים יצליחו להגיע לסיכום כדי שנוכל לחתום. אנחנו ממש מצפים להשלים את העסקה הזו. זהו רצונו של השחקן. אנחנו מחפשים לעשות את זה. דחינו הצעות טובות מאוד. הוא מאוד רוצה לבוא למכבי בהקדם האפשרי כי יש משחקי מוקדמות ליגת האלופות והוא רוצה להיות חלק מהם. אדריאן מחכה וסובל בזמן הזה".

מכבי ת”א תצא למחנה נוסף ולאחריו תפגוש באלוף האלופים את בני יהודה

בנושא אחר, מכבי ת”א תסיים היום את מחנה האימון הראשון שלה העונה, אך בניגוד לשנים קודמות תצא האלופה לתקופת הכנה נוספת בהולנד (7-15.7). כחלק מהעבודה לקראת העונה הקרובה ומשחקי מוקדמות ליגת האלופות שבפתח, שחקניו של ולדימיר איביץ' יקיימו סדרה של שלושה משחקי אימון וזה הלו"ז שמחכה להם:

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

9.7: מכבי ת"א – אוניון סן ז'ילואז מהליגה השנייה בבלגיה כשאת העונה שעברה סיימה שם במקום השלישי בטבלה. ב-11.7 תפגוש את אלופת הליגה הבלגית, גנק. ב-14.7 תסגור את משחקי ההכנה מול  ספרטה רוטרדם מהליגה הראשונה בהולנד.

בניגוד לדיווחים בבלגיה, לא יהיה משחק מול אנדרלכט במהלך המחנה. מעט לאחר שתסתיים סדרת משחקי האימון תחל מכבי את העונה באופן רשמי. ב-20.7 ייערך משחק אלוף האלופים מול בני יהודה, שבסיומו יחולק גם התואר הראשון של העונה.