מכבי תל אביב צריכה לעשות חושבים. הזכייה של אלופת המדינה באלוף האלופים לא צריכה לגרום ליותר מידי חיוכים בקריית שלום, כשמה שצריך להדליק המון נורות אדומות הינו היכולת הדלה של השחקנים בצהוב-כחול על כר הדשא במושבה. להוסיף לכך שזאת ההכנה האחרונה לפני קלוז’ במוקדמות ליגת האלופות ולזה שבני יהודה הגיע ללא הכנה ראויה.

ללא הדחיקה של ארון שוינפלד, האלופה לא עלתה (פרט להנעת כדור) בדבר על החבורה של יוסי אבוקסיס, כשזו מלאה בשחקנים צעירים ובסגל חסר. נכון שמדובר במשחק רשמי ראשון ועדיין הקבוצה לא בכושר משחק מלא וזה לא היה ההרכב החזק וגם זה שיפתח, אך כל זאת לא יעניין את הרומנים ביום רביעי, שמבחינתם רוצים לחלוף ללא בעיות על המשוכה הישראלית.

ארון שוינפלד (נעם מורנו)ארון שוינפלד (נעם מורנו)

חניכיו של איביץ’ יראו שעדיין חסרה רגל מסיימת בהתקפה. אלירן עטר, איתי שכטר, יונתן כהן וארון שוינפלד הם שחקנים נהדרים לליגת המקומית, אבל זקוקים למשבצת נוספת על מנת באמת לקרוא תיגר על הקבוצות החזקות ביבשת. לצהובים אין באמת מספר 9 אמיתי, שיכול לנוע, להטריד את בלמי היריבה ולפנות הרבה שטחים לחברים שלו לחוליית ההתקפה.

גם בחוליית ההגנה, יש לצהובים בעיה קשה. פציעתו של הקפטן שרן ייני לא מבשרת טובות ושחר פיבן, חסר הניסיון האירופי, ייצטרך להוכיח הרבה בקרב מול הרומנים. ז’איר אמאדור נתן הרושם כי הוא פגוע בשריר החשק והמחשבות שלו לא כל כך על הצהובים. מאור קנדיל, שנתן עונה מצוינת בשנה שעברה, נכנס לנעליים הגדולות שהשאיר אחריו אלי דסה ונכון לכתיבת שורות אלה, אין לו עדיין מחליף. 

ולדימיר איביץ' (שחר גרוס)ולדימיר איביץ' (שחר גרוס)

רק בעמדת השוער התל אביבים באמת עשו חיזוק. יאניס יאניוטיס הגיע במקומו של פרדראג ראיקוביץ’, אולם לא הזדקק לתת יותר מדי עבודה מול הזהובים וקשה עוד לאבחן האם הוא תחליף ראוי. עושה הרושם שלוולדימיר איביץ’ וקבוצתו הייתה הרבה עבודה הקיץ בגזרת הרכש וזה לא נעשה במהירות הנדרשת לקראת צמד המשחקים החשוב במוקדמות הצ’מפיונס. אם ברצונם להעפיל, או לעלות לליגה האירופית במידה ויפסידו, בקריית שלום חייבים לחשוב על חיזוק משמעותי.

הכתוב הינו טור דעה