קשה שלא להתאכזב מההופעה של הקבוצה שלכם בגומלין נגד קלוז׳ אם אתם אוהדי מכבי תל אביב. הצהובים אמנם הגיעו בפיגור לאצטדיון בנתניה אך גם עם הר של ציפיות, ולא הצליחו לעמוד בהן ולהתקרב עוד קצת לליגת האלופות. בכך, כשלו בשלב מוקדם מאוד של העונה באחת המטרות המרכזיות.

אין ספק שבסגל של ולדימיר איביץ׳ יש לא מעט כישרון, הרי אותם שחקנים לקחו אליפות בעונה החולפת עוד לפני שליגת העל הגיעה למחציתה, אבל היכולת של הצהובים במשחקי ההכנה וגם באלו שבאירופה, מוכיחה שב-2019/20, אם לא יקרה שינוי דרמטי, הליגה תהיה צמודה מהצפוי.

שחקני מכבי ת"א בסיום המשחק (איציק בלניצקי)שחקני מכבי ת"א בסיום המשחק (איציק בלניצקי)

רבות עוד ידובר על ההחתמה של אנדראס יאניוטיס, האם היה זה צעד נכון לתת לשוער שלא שיחק יותר מדי בשנה שעברה את המושכות, ובינתיים נראה שהתשובה היא לא. גם הוא יודע שעל ההדחה הזאת מליגת האלופות הוא חתום יותר מכולם, והעובדה שהוא שוער ראשון רק מגדילה כעת את הציפיות לפיצויים מצידם של האוהדים בצהוב.

קשה להאשים באופן אבסולוטי את כלל השחקנים, כיוון שמחויבות כן הייתה שם במשחק, ואת אותה המחויבות אלופת ישראל תצטרך להפגין מול סודובה בליגה האירופית, אחרת גם הגעה לשלב הבתים במפעל השני בחשיבותו תהיה בסכנה, והדבר לגמרי לא יתקבל במכבי ת"א בשלום.

אנדראס יאניוטיס מאוכזב (איציק בלניצקי)אנדראס יאניוטיס מאוכזב (איציק בלניצקי)

בסיכומו של דבר למאמן ולדימיר איביץ׳ יש הרבה חושבים לעשות. הסגל וגם הספסל נוצצים, אך הוא יצטרך להוציא את המיטב גם משחקני הרכש. אנדרה ז׳ראלדש למשל אמנם היה רק מחליף אך לא עשה יותר מדי, ויאניוטיס? למאמן השוערים של הצהובים יש לא מעט עבודה.

הכתוב הוא טור דעה.