הפועל תל אביב הובסה הערב (שני) 3:0 על ידי מכבי תל אביב בדרבי של העיר אחרי שלא באמת הצליחה להוות יריב ראוי לחבורתו של ולדימיר איביץ’, בטח לא אחרי ההרחקה המוקדמת יחסית של שי אייזן, שראה כרטיס אדום כבר בדקה ה-44. אחרי שני ניצחונות ברצף, האדומים נעצרו בצורה כואבת מול היריבה המרה.

מאמן הפועל ת”א, ניר קלינגר, אמר בסיום: “השער שספגנו? החוק הוא ברור, נתנו הנחיה לא להיצמד לחומה כי זה אסור. לא ראיתי אם היה הכרטיס האדום, ראיתי רק עכשיו את המהלך אבל זה לא העניין. עד השער הראשון היינו במשחק וסגרנו אותם טוב, היו יציאות נחמדות למעבר, לא מה שציפיתי, אבל אין לי הרבה מה לומר ומה לנתח כי אחרי האדום היה משחק אחר לגמרי”.   

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
איביץ': מתנצל על מה ששרו השחקנים אתמול

“מכבי ת”א קבוצה מצוינת והיה קשה להתמודד. לא מתפקידי לשפוט אם מכבי חיפה טובה יותר ממכבי ת”א, היו דברים שהשפיעו על המשחק, ההרחקה והשער הראשון השפיעו על המשחק אבל מכבי ת”א הייתה טובה יותר. עכשיו ממשיכים קדימה. הצלחנו לנצח את ק”ש ואת בית”ר בירושלים, הבאנו את עצמנו למצב מסוים ונצטרך עכשיו שוב לשנות פאזה, אלו משחקים שונים לחלוטין, בשאר המשחקים נחזור לבסיס שלנו והוא טוב, מקווה שנוכל לעשות את העבודה, זה בידיים וברגליים שלנו”.

האם הפועל ת”א יכולה להפיק מעצמה כדורגל של פלייאוף עליון: “את התשובה נצטרך לתת בזמן אמת אם נהיה שם, נצטרך לשנות חשיבה ולשנות דברים, עשיתי את זה בעבר והתמודדנו יפה מאוד, כשמגיעים למעמדים כאלה אפשר לעשות את השינויים. אנחנו עוד לא שם, רחוקים משם ויש משחק קשה שחייבים לנצח, למרות שגם תיקו עשוי להספיק, נרצה לנצח ונבוא כדי לנצח. הזרים? השחקנים שבכושר הכי טוב הם אלו שמשחקים, בלי קשר לדת או איפה שהגיעו או הגיל. זה הרכב שרץ טוב תקופה מסוימת וניצח ומן הראוי שימשיך, אולי כעת יהיו שינויים”.

עומרי דמארי מאוכזב (רדאד ג'בארה)עומרי דמארי מאוכזב (רדאד ג'בארה)

אוראל דגני אמר אחרי המשחק: “רצינו תוכנית משחק מסוימת אבל האדום שינה לנו את המשחק, אני מצטער בשביל האוהדים שבאו ועשו הופעה יפה מאוד, יש משחק הבא בכדורגל, נגיע לחדרה ונצטרך לנצח כדי להיות בפלייאוף העליון. אני לא חושב שלא היה כוחות, אם היינו נשארים ב-11 שחקנים וגם הגול הראשון שהבנתי שהיה גבולי, אני לא יודע איך המשחק מתפתח, אבל כן, לא הגיע לנו לנצח הפעם”.

“היינו עצובים ומדוכדכים, אבל צריכים להרים את הראש ואני מקווה שנהיה בפלייאוף העליון. ניגשתי לאייזן, אמרתי לו מה אני חושב וזה ביני לבינו, שחקנים צעירים צריכים ללמוד מטעויות והוא ילמד מהטעות וימשיך הלאה, יש לנו הרבה שחקנים צעירים. אנחנו נבוא כדי לנצח את חדרה כדי להיות בפלייאוף העליון. נצטרך להרים את כל השחקנים, יש לנו עוד שלושה ימים כדי להחזיר את הביטחון ולעלות הלאה”.  

אוראל דגני בורח לאיתי שכטר (רדאד ג'בארה)אוראל דגני בורח לאיתי שכטר (רדאד ג'בארה)

האם אי העפלה לפלייאוף תהיה כישלון: “עם איך שהעונה התפתחה לא יודע, אבל זה כמו להגיע לבאר ולא לשתות. מגיע לנו להיות בפלייאוף העליון על הסיבוב השני שעשינו, הראשון היה קטסטרופה אבל בשני אספנו נקודות ועכשיו כשזה תלוי בנו אם לא ניקח את זה נהיה מאוכזבים”.