מכבי תל אביב ממשיכה להתכונן לפתיחתה הרשמית של עונת 2018/19 וערכה היום (חמישי) את משחק האימון השני שלה במסגרת מחנה האימונים בפולין שם הפסידה 2:1 לאפואל ניקוסיה מקפריסין בדקה ה-88. המשחק הראשון במחנה הסתיים ב-1:1 מול ארקה גדיניה.

החבורה הצהובה של ולאדן איביץ’ קיוותה להשיג את ניצחונה הראשון במחנה האימונים אך הציגה משחק מפוזר וחסר מצבים מול הקפריסאים שנראו הרבה יותר טוב במשך 90 הדקות. אנריק סבוריט שישב על ספסל המחליפים לא זכה לדקות ראשונות בצהוב, ואילו ז’איר אמאדור כלל לא היה בסגל למשחק.

שחקני מכבי ת"א בתמונה המסורתית (האתר הרשמי של מכבי ת"א) שחקני מכבי ת"א בתמונה המסורתית (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

הפתיחה היייתה שייכת דווקא לאפואל ניקוסיה שעלתה ליתרון ראשון כבר בדקה העשירית, כאשר כדור קרן מדויק הגיע לניקולס יואנו, שלא נשמר באותם הרגעים, ומחמישה מטרים הכניע את דניאל טננבאום בין הקורות.

לקראת המחצית השנייה המאמן החדש של הקבוצה מתל אביב ביצע חילופים רבים, ביניהם היה גם דור מיכה שכבש את שער השוויון הנפלא בדקה ה-57. עם זאת, משחק גדול לא היה לשאר השחקנים שצפו בלוקאס סוזה מעניש אותם שתי דקות לסיום ההתמודדות.

מחצית ראשונה

דקה 9: הזדמנות ראשונה לאפואל ניקוסיה. גייאס זהיד חלף על פני שחקן הגנה, וממרחק של 18 מטרים שיחרר בעיטה לכיוון השער, דניאל טננבאום היה במקום והדף לקרן.  

דקה 11, אפואל ניקוסיה עלתה ל-0:1: בהזדמנות השנייה לעבר השער הקפריסאים עלו ליתרון. ניקולס יואנו השתלט על כדור קרן מצד שמאל ובעט חזק לרשת העליונה מטווח של כחמישה מטרים.

אלי דסה עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א) אלי דסה עם הכדור (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 21: סוף סוף ניסיון ראשון של הצהובים לכיוון השער. אלי דסה השתלט על כדור מחוץ לרחבה וטיווח את המסגרת, לצערו הכדור פגע בשחקן הגנה ונבלם. 

אבי ריקן (האתר הרשמי של מכבי ת"א)אבי ריקן (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 32: אלי דסה פרץ בצד ימין של המגרש והרים כדור לתוך הרחבה, ארון שוינפלד המשיך בבעיטה אבל נבלם אצל ההגנה.

מחצית שנייה

דקה 52: זה היה מהלך יפה של הצהובים מתל אביב. מתן חוזז פרץ בצידו השמאלי של המגרש ומסר כדור רוחב נהדר לרוסלן ברסקי, שממרכז הרחבה בעט חלש לידיים של בוי ווטרמן.

מתן חוזז דוהר קדימה (האתר הרשמי של מכבי ת"א) מתן חוזז דוהר קדימה (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 55: מן העבר השני, החמצה גדולה של הקפריסאים. כדור עומק נפלא לתוך הרחבה השאיר את כובש השער, ניקולס יואנו, לבדו אך בבעיטה רשלנית שלח את הכדור ליציעים.

ולאדן איביץ' צופה במתרחש (האתר הרשמי של מכבי ת"א)ולאדן איביץ' צופה במתרחש (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 57, מכבי תל אביב השוותה ל-1:1: התקפה נפלאה של החבורה הצהובה הסתיימה ברשת. המחליף דור מיכה קיבל מסירה ממרחק רב, חלף על פני שחקן וסובב את הכדור לפינה הימנית. 

דור מיכה כובש (האתר הרשמי של מכבי ת"א) דור מיכה כובש (האתר הרשמי של מכבי ת"א)
קיארטנסון חוגג עם דור מיכה (האתר הרשמי של מכבי ת"א) קיארטנסון חוגג עם דור מיכה (האתר הרשמי של מכבי ת"א)

דקה 88, אפואל ניקוסיה עלתה ל-1:2: הקפריסאים “הענישו” רגע לפני השריקה האחרונה. לוקאס סוזה מצא עצמו לבד מול דניאל טננבאום ומארבעה מטרים דחק פנימה.

הרכב מכבי תל אביב: דניאל טננבאום, אלי דסה (אור דסה, 72), שחר פיבן (יונתן כהן, 72), איתן טיבי (איתי שכטר, 72), שון גולדברג (דן גלזר, 60), דור פרץ (אליאל פרץ, 60), אייל גולסה (רוסלן ברסקי, 46), מתן חוזז (מאוויס צ’יבוטה, 60), אבי ריקן (עומר אצילי, 46), ארון שוינפלד (וידאר קיארטנסון, 46) ואלירן עטר (דור מיכה, 46). 

הרכב אפואל ניקוסיה: בוי ווטרמן, אלכסנדר נקטריוס, מוראייש נונו, ניקולס יואנו, פרקסיטליס וורו, ז'יבקו מילנוב, גייאס זהיד (תומאס אואר, 60), לוקאס סוזה, גיירמה ד'לאטורה (מיקאל פוטה, 60), גיורגוס אפרם ואלונפתיס אפנסטיאוס.