אחרי שניצחו את נבחרת ישראל 0:4 במוקדמות יורו 2020, בפולין חושבים כבר על המשחק שיתקיים בארץ בחודש נובמבר הקרוב, וההכנות שם כבר החלו, לפחות בכל הקשור ל’חוקים’ שלהם בזמן שהותם בארץ; מדרגות במקום מעלית, ברוקולי במקום כרובית ואיסור על בישול בשבת (יום המשחק). 

ההתמודדות בין שתי הנבחרות תהיה באצטדיון טדי בירושלים, ובפולין חקרו לעומק את ההיסטוריה ומשמעות השבת ליהדות וכבר מראש נראה שיבחרו לכבד. למשל, בתקשורת של פולין נכתב כי הם מתכוונים לפעול לפי המסורת המקומית וכמעט בוודאות ישתמשו במזון תוצרת הארץ אחרי שיגיעו ויאכלו כשר.

שחקני פולין חוגגים. מתכוונים לכבד (רויטרס)שחקני פולין חוגגים. מתכוונים לכבד (רויטרס)

בפולין המשיכו להציג את המנהגים של יהודים בשבת, וכתבו באופן מפורט שלבתי מלון בירושלים יש פתרונות לכיבוד היום השביעי (מעלית שבת) או בקשה מאדם אחר להדליק עבורך את האור/ללחוץ עבורך על כפתור (גוי של שבת). לגבי נושא הכרובית, נכתב שם שבשל האפשרות שעשויות להיות תולעים בירק, חל איסור לאכול אותו.

בנוסף, הציגו בפולין את בעיות התחבורה של ישראל ביום שבת והציעו לאוהדים להגיע לירושלים לפני כניסת השבת בעקבות הפקקים ביציאתה. עוד נכתב שם שאין אוטובוסים ושאם האוהדים והשחקנים ירצו להגיע ממקום למקום, הם יצטרכו לקחת מונית. נדמה שביריבת ישראל עשו תחקיר מעמיק על המנהגים בירושלים ופחות על שחקני הסגל של נבחרתו של אנדי הרצוג.