14 שחקנים חדשים נקראו השבוע על ידי אלישע לוי ללבוש את הכחול של נבחרת ישראל, במשחק אימון מול הנבחרת הצעירה. בסיום 90 הדקות באצטדיון רמת גן, החבורה של אלישע ניצחה 0:3 את זו של מרקו בלבול. משחק האימון הועבר בשידור חי בערוץ ONE, אפיק 50, וכאן באתר.

בזאת הסתיימה לה התכנסות בת יומיים לקראת המשחק מול ספרד במסגרת מוקדמות מונדיאל 2018 ב-24 במרץ. הערב, המאמן הלאומי בהחלט יכול היה להתרשם ממספר שחקנים אותם הוא שוקל להוסיף לסגל הרחב של הנבחרת, וגם לקראת המשחק בחיחון.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הנבחרת הבוגרת מנצחת את הנבחרת הצעירה 0:3

נבחרת ישראל היססה בפתיחת המשחק באצטדיון הלאומי לשעבר. החבורה של בלבול נראתה יותר מחוברת בדקות הראשונות, אבל הכחולים השתלטו עד מהרה על המשחק, לא לפני שמוחמד עוואד בחן את ערנותו של אריאל הרוש. הצעירה לא התבטלה במשך החצי הראשון, אך למרות משחק טוב של אור אינברום וגבי קניקובסקי, היא גם לא הייתה מסוכנת.

מוחמד גדיר, האיש המרכזי של הבוגרת באותן דקות, נהנה מיכולת נהדרת של גידי קאניוק, גיא מלמד, דור מיכה ומיכאל אוחנה, שחיפשו אותו פעם אחר פעם בתוך הרחבה. לאחר פעמיים שעומרי גזלר גבר עליו, חלוץ הפועל באר שבע הכניע את שוער מכבי חיפה מהנקודה הלבנה, זאת אחרי שעבדי פרחאת הכשיל אותו ברחבת ה-16. בדקה ה-35 הנבחרת עלתה ליתרון מוצדק, וירדה איתו למחצית.

שחקני נבחרת ישראל חוגגים ע"ח הצעירה (נעם מורנו)שחקני נבחרת ישראל חוגגים ע"ח הצעירה (נעם מורנו)

במחצית השנייה הפערים התרחבו. הבוגרת עלתה כדי לגמור את המשחק והיא בהחלט הרגה את הצעירה ברכות. קשר הפועל חיפה, חנן ממן, הכפיל את התוצאה עם נגיחה לאחר כדור קרן בדקה ה-63, כאשר שבע דקות מאוחר יותר עדן שמיר, קשר עירוני קריית שמונה, חתם את תוצאת המשחק עם שער נהדר מתוך הרחבה. הכובשים נראו טוב מאוד בחצי השני, בעוד עומרי אלטמן ושגיב יחזקאל הגיעו למספר מצבים, אבל לא היו מדויקים. בסיום, ניצחון מוצדק לבוגרת, ובעיקר – הרבה חומר למחשבה עבור אלישע לוי.

מצטיין - מוחמד גדיר

כבש ולא הפסיק להטריד את הגנת הצעירה.

מאכזב - הנבחרת הצעירה 

לא הקשתה על הבוגרת, שכבשה בקלות.

הרגע ששינה את המשחק

ההכשלה של עבדי פרחאת על מוחמד גדיר, שגרמה לבעיטת העונשין והיתרון של הבוגרת.

מחצית ראשונה:

השופט, אלון יפת, הוציא לדרך את משחק האימון באצטדיון רמת גן.

אלישע לוי (נעם מורנו)אלישע לוי (נעם מורנו)
מרקו בלבול (נעם מורנו)מרקו בלבול (נעם מורנו)

דקה 7: לאחר דקות טובות של הצעירה, הבוגרת יצאה קדימה. קאניוק הוביל התקפה באגף השמאלי והזין את גדיר במרכז הרחבה – הניסיון של חלוץ ב”ש לא סיכן את גלזר. מנגד, אינברום הגביה לרחבה משמאל ומצא את עוואד, שבעט ונעצר אצל הרוש.

גידי קאניוק לצד ניר ברדע (נעם מורנו)גידי קאניוק לצד ניר ברדע (נעם מורנו)
גלזר מרחיק מול גדיר (נעם מורנו)גלזר מרחיק מול גדיר (נעם מורנו)

דקה 15: שוב גדיר ניסה את כוחו מול גלזר. הפעם הוא קיבל מסירת עומק אלכסונית ימינה, אבל בעט אל הפינה הקרובה – שוער מכבי חיפה קלט בקלות.

דקה 22: מלמד להט באגף הימני. קשר מכבי פתח תקווה חתך למרכז וסיים מהלך נאה עם בעיטה שטוחה לפינה הקרובה – הכדור לא היה רחוק מהמסגרת של גלזר.

עבדי פרחאת מול גיא מלמד (נעם מורנו)עבדי פרחאת מול גיא מלמד (נעם מורנו)

דקה 34: השלישייה הלוהטת לא נרגעה. מהאגף הימני, אוחנה סידר מצבים מעולים למלמד ולקאניוק בתוך הרחבה – שניהם לא הצליחו לייצר איום על השער.

אוחנה מול פרץ (נעם מורנו)אוחנה מול פרץ (נעם מורנו)

דקה 35, נבחרת ישראל עלתה ל-0:1: הבוגרת ביתרון מוצדק. גדיר הופל על ידי פרחאת – יפת סימן על הנקודה הלבנה. חלוץ ב”ש דייק ובעט ימינה, אל הרשת העליונה של גלזר.

גדיר בועט מהנקודה הלבנה (נעם מורנו)גדיר בועט מהנקודה הלבנה (נעם מורנו)
גדיר חוגג עם אוחנה (נעם מורנו)גדיר חוגג עם אוחנה (נעם מורנו)

דקה 36: מיכה התחמם. קשר מכבי תל אביב השתלט על כדור מהאוויר ובעט לשער מזווית חדה מימין, אך לא דייק. דקתיים אחר כך, שוב מיכה בעט – הפעם הוא מצא את גלזר מוכן.

דור מיכה עם הכדור (נעם מורנו)דור מיכה עם הכדור (נעם מורנו)

דקה 41: קניקובסקי בחן את דני עמוס עם בעיטה מחוץ לרחבה. שוער מכבי פ”ת, שהחליף את הרוש, עמד איתן בשערו.

מחצית שנייה:

דקה 57: גדיר נשלח לריצה ארוכה, אבל לא הצליח להדביק את הכדור בתוך הרחבה. דקה לאחר מכן, אלמוג בוזגלו הרעיד את הקורה של הנבחרת הצעירה ברחבה.

גדיר מתכונן לבעיטה (נעם מורנו)גדיר מתכונן לבעיטה (נעם מורנו)

דקה 60: הצעירה סיכנה את שערו של אריק ינקו. כדור קרן מימין הוגבה לרחבה – יונתן כהן נגח חזק, אך למרכז השער.

דקה 63, נבחרת ישראל עלתה ל-0:2: הכחולים כבשו בשנית. ממן המחליף עלה גבוה, נגח לרשת והכפיל את התוצאה.

שחקני נבחרת ישראל חוגגים ע"ח הצעירה (נעם מורנו)שחקני נבחרת ישראל חוגגים ע"ח הצעירה (נעם מורנו)

דקה 70, נבחרת ישראל עלתה ל-0:3: הכחולים נהנו על המגרש בר”ג. שמיר שחרר בעיטה שטוחה וחדה מתוך הרחבה, חתך את כל ההגנה של הצעירה, והרשית את השלישי.

שחקני נבחרת ישראל חוגגים ע"ח הצעירה (נעם מורנו)שחקני נבחרת ישראל חוגגים ע"ח הצעירה (נעם מורנו)

דקה 77: יחזקאל שעט לבדו עד השער של הצעירה, אבל לקה בסיומת מול סהר חסון. שתי דקות לאחר מכן, גם אלטמן לא היה חד בתוך הרחבה.

יחזקאל מול אמיר נסאר (נעם מורנו)יחזקאל מול אמיר נסאר (נעם מורנו)

דקה 82: יציאה נדירה של הצעירה קדימה. יובל טיטלמן שלח כדור ארוך אל דין דוד, אך האחרון נתן לעצמו מקדמה גדולה מדי מסף הרחבה ולא השתלט על הכדור.

דקה 90: הזדמנות נוספת לדוד, שהיתל בשחקני ההגנה על סף הרחבה, אבל לא שחרר בעיטה. אחריו, מוטי ברשצקי מצא את הדרך לשער ולא היה מסוכן.

הרכב הנבחרת הבוגרת: אריאל הרוש, דור אלו, דור פרץ, חאתם עבד אלחמיד, עומרי בן הרוש, נטע לביא, מיכאל אוחנה, גידי קאניוק, גיא מלמד, דור מיכה ומוחמד גדיר.

כן שותפו: דני עמוס, אריק ינקו, עומר דנינו, עאיד חבשי, סאן מנחם, חנן ממן, סגס תאמבי, דוד קלטינס, עדן שמיר, אלמוג בוזגלו, שגיב יחזקאל ועומרי אלטמן.

הרכב הנבחרת הצעירה: עומרי גלזר, עבדי פרחאת, עמית ביטון, ניר ברדע, רז נחמיאס, דן גלזר, גבי קניקובסקי, אור אינברום, אליאל פרץ, מתן חוזז ומוחמד עוואד.

כן שותפו: סהר חסון, ירדן כהן, אופק פישלר, יובל טיטלמן, דניאל אביטל, דין דוד, מוטי ברשצקי, אנמאו מקונן, גיא אביב, יונתן כהן, עידן כהן, אמיר נסאר, ספואן חילו וטמיר ללו.