“אנחנו ראויים להיות במרכז הטבלה”, את ההצהרה הזאת סיפק ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם, במסיבת העיתונאים החגיגית לרגל פתיחת העונה של הפועל המקומית שהחלה עם לא מעט אופטימיות את עונת 2017/18, לאחר שבתום העונה הקודמת שרדה מאבק הישרדות עיקש ונותרה בליגה על חשבון הפועל תל אביב.

בפועל, הדרומיים לא הצליחו לעמוד בציפיות ובתום עונה קשה נקבע הערב (ראשון) לאחר הפסד באצטדיון הי”א למ.ס אשדוד 1:0, כי הם יחזרו לליגה הלאומית לאחר שתי עונות בליגה הבכירה בישראל.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דגו: כל האחריות עליי, אני האשם

מעבר לזעזוע המשמעותי בעמדת המאמן לאחר התפטרותו של יובל נעים, מי שהיה הפנים של המועדון בשנים האחרונות והוביל אותו כל הדרך מליגה א’ לליגת העל, גם התקציב הנמוך והסגל הדל הקשו על החבורה מ‘סלה’ שבניגוד לעונה הקודמת לא הצליחה להפגין את האופי הנדרש כדי לשרוד. 

ולדימיר דבאלשווילי מתוסכל (שחר גרוס)ולדימיר דבאלשווילי מתוסכל (שחר גרוס)

מאמנים

בתחילת העונה הכל עמד על כתפיו הרחבות של יובל נעים. המאמן קיבל את כל החופש המקצועי אבל לא הצליח לבנות את התלכיד הנכון ולאחר ההפסד 3:1 לבית”ר ירושלים במחזור ה-22 הודיע בדמעות על עזיבתו את המועדון לאחר שלוש עונות וחצי. מי שירש את מקומו של נעים בחודש פברואר כשהקבוצה כבר מוקמה מתחת לקו האדום, היה מסאי דגו שנפרד מהפועל כפר סבא בטונים צורמים דווקא אחרי חצי עונה מצוינת. דגו לא הצליח להביא את השינוי המיוחל וסיים עונה אותה התחיל עם שאיפות עלייה על הקווים בשרון, עם ירידת ליגה ברזומה.

יובל נעים נפרד מאשקלון בדמעות (שחר גרוס)יובל נעים נפרד מאשקלון בדמעות (שחר גרוס)
מסאי דגו, לא הצליח להוציא את העגלה מהבוץ (איתי כהן)מסאי דגו, לא הצליח להוציא את העגלה מהבוץ (איתי כהן)

שחקנים 

אם בעונה הקודמת הקבוצה התבססה על לחימה וככזאת שיודעת להשיג את התוצאה הרצויה, העונה, אולי בשל השאיפות להתברג במרכז הטבלה והאמונה כי לא יסתבכו בתחתית, נבנה סגל יותר כישרוני על הנייר, אך לא כזה שיודע “להרוג” משחקים וכזה שקרס ברגעים הקשים לאחר ההסתבכות במעמקי הטבלה.

בינואר, הקבוצה אומנם ויתרה על צמד החלוצים יוסיף איבנצ’יץ’ ורמזי ספורי שעזבו להפועל חיפה ומכבי נתניה בהתאמה, אך במקומם הגיעו ארבעה שחקני התקפה מוכחים דוגמת ולדימיר דבאלשווילי, דויד מנגה, ישראל זגורי ודובב גבאי. הרביעייה, בנוסף לציון צמח, לא הצליחה להוציא את הקבוצה מהבוץ וביחד עומדת על מאזן של שני שערי ליגה עד כה.   

ישראל זגורי מאוכזב (עמרי שטיין)ישראל זגורי מאוכזב (עמרי שטיין)

ניהול

עוד לפני נעים, מי שעזב את המועדון בפתיחת העונה היה היו”ר איתן קסנטיני, שעבד לצידו של נעים בשלוש העונות בהן סחבו יחדיו את המועדון לליגת העל. לאחר מכן, מעט אחרי שנפתחה העונה עברה הקבוצה לידי העירייה, אבל בדיוק כמו במקרה של היורדת השנייה הפועל עכו, התגלה כי ברמות הגבוהות – התלות של מועדון כדורגל בראשות העירונית היא לאו דווקא דבר בריא.

איתן קסנטיני לצידו של יובל נעים (נעם מורנו)איתן קסנטיני לצידו של יובל נעים (נעם מורנו)

העתיד 

כעת, הקבוצה תנסה להתאושש מהעונה הקשה בליגה הלאומית, כשהעירייה תנסה בוודאי למצוא רוכש שייקח על עצמו את המועדון. אם הדבר לא יתממש, קשה לדעת איזה קבוצה תיבנה בדרום בעונה הבאה ומה יהיו מטרותיה.