משחק חצי גמר גביע המדינה בכדורגל בין מכבי פתח תקווה להפועל תל אביב ייערך ב-20:30, כשעל הפרק: כרטיס לגמר ואפשרות לזכות בתואר המרגש. יממה לפני כן, מאמני הקבוצות ערכו מסיבת עיתונאים משותפת בה הם דיברו על ההכנות לקראת המשחק שמצפה להם וכשהם רחוקים 180 דקות מהנפת הגביע. המסע”ת הועברה בשידור חי באתר.

“מתרגשים”, הודה ניר קלינגר בפתח דבריו. “אבל מעבר לזה זה ספורט וכדורגל וצריך להתכונן כדי להיות במוכנות הכי גבוהה למשחקים בסוג הזה, בטח בלי קהל. יש תכונה חיובית בוולפסון. אני חושב שאמרתי אחרי המשחק בשבת ואני לא אומר סתם, שגביע זה משהו מיוחד בכל העולם. אין פייבוריטיות ברורות, אנחנו מתייחסים לפ”ת כקבוצת ליגת העל לכל דבר ועניין זה חצי גמר ולא משנה מי היריבה. צריך לעשות הכנה טובה ולבוא הכי מפוקסים”. 

ניר קלינגר (איציק בלניצקי)ניר קלינגר (איציק בלניצקי)

האם האווירה תשפיע: “אני חושב שזו ההזדמנות של כל השחקנים להראות אופי ואישיות, עם או בלי קהל. זה לא אמור לשנות את השחקן ואני סומך עליהם לכל אורך הדרך. נעים לשמוע, אבל זה לא משפיע עליי. אני מעריך מאוד את גיא, אפשר להגיע למשחקים כאלו בחצי גמר פייבוריטית עם קבוצה מהמקום הראשון ולהפסיד לקבוצה מהלאומית”.

הטענה של גיא לוזון כי האדומים פייבוריטים לזכייה: “אני מכבד את מכבי פ”ת, קבוצה טובה ודינמית. זה בסדר שנחמיא אחד לשני, אבל לא בפסיכולוגיה יוכרע המשחק. אירופה? אנחנו עוד לא זכינו, אולי אחר כך נוכל להגיד שזה מבאס, כרגע מנסים לפתור את זה”.

ניר קלינגר וגיא לוזון עם הגביע (איציק בלניצקי)ניר קלינגר וגיא לוזון עם הגביע (איציק בלניצקי)

מצב הרוח לקראת המשחק: “צריכים לקחת דברים בפרופורציה, יש לנו שני משחקים בשבוע וזה היה לנו גם לפני הקורונה ועמדנו במשימה, העפלנו לחצי הגמר והפלייאוף העליון והשחקנים הוכיחו שהם מוכנים, נעזור לשחקנים לבוא רגועים, כי מה שמשנה זה הכדורגל בסופו של דבר”.

התנהלות לאור הנחיות הקורונה: “המסר שלי ושל גיא ושל כל מאמן בעקבות מה שקרה בחיפה הוא שאנחנו כורתים את הענף. אני מבין את כמיהת האוהדים להגיע, זה חסר להם וזה מובן, אבל זה לא חוקי ויוכל ליצור הדבקות והליגה תסתיים ולא יהיה להם כלום. צריכים ללמוד מזה ולחסוך הדבקויות. גם השחקנים הבינו שיש עונשים והם יקפידו יותר ואצלנו בטוח לא יהיו דברים כאלו יותר”.

גיא לוזון (איציק בלניצקי)גיא לוזון (איציק בלניצקי)

מאמן מכבי פ”ת גיא לוזון אמר מנגד: “אין ספק שזה מרגש, גביע המדינה זו תמיד חגיגה. לפני שמדברים על גביע המדינה, יש לנו מטרה והיא לעלות ליגה. אנחנו גם רוצים לשחק התקפי ולשלב את הצעירים שלנו לקראת ליגת העל. הצעירים שלנו חסרי פחד ואין לי ספק שהם יראו את הפוטנציאל שלהם”.

עוד הוסיף: “אנחנו באים כאנדרדוג כי הפועל ת”א היא הקבוצה הכי טובה בין הארבע, היא קבוצה מצוינת והיא הפייבוריטית לזכות בגביע. היא נמצאת בכושר הכי טוב כרגע מבין הקבוצות ואנחנו נהיה האנדרדוג במשחק הזה”.

גיא לוזון (איציק בלניצקי)גיא לוזון (איציק בלניצקי)