אחרי חמש שנים, הפועל באר שבע יכולה להעפיל שוב לגמר גביע המדינה ואולי הפעם גם לזכות בו, זאת לאחר שהעפילה הערב (שני) לחצי הגמר בזכות 1:2 על מכבי חיפה בסמי עופר השומם מאדם בשל סכנת הקורונה וכעת היא רחוקה משחק אחד בלבד מהופעה נוספת במעמד הגמר ושניים בלבד אולי מזכייה ראשונה מאז 1996/7.

המאמן המנצח יוסי אבוקסיס אמר בסיום: “אני מקווה, כי מגיע לקבוצה הזו ולאוהדים שלא היו פה ולכל המערכת. היה לנו חוב אחרי המשחק ביום ראשון, היו לי ימים לא טובים מאז. אין דבר יותר מתוק מלתקן במשחק כזה. יש ארבע קבוצות חזקות בשלב הבא וראו את זה בעונה הבאה עם בני יהודה. עכשיו נחזור לליגה וננסה לשחק טוב”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס:"החזרנו את הכבוד"

הגעה למשחק לא פייבוריט: “אני לא יודע מה זה אנדרדוג. היו לנו יותר מצבים ממכבי חיפה, דקה אחרי המשחק מול מכבי נתניה ידעתי שנשחק אחרת כי מכבי חיפה קבוצה מאוד מהירה, אני חושב שזו קבוצה מדהימה. היה לנו משחק מצוין, אם היינו מקבלים החלטות טובות יותר במסירה האחרונה התוצאה הייתה טובה יותר. אם אני מאמן גביע פרופר? תגידו מה שתרצו, אני חושב על המשחק הבא. בשנתיים האחרונות קצת יותר מצליח לי בגביע, אבל לנו היה חשוב להחזיר על ההפסד, הניצחון הזה הוא חשוב יותר מהעלייה לשלב הבא”.

שחקני ב"ש בטירוף עם בן שהר (נעם מורנו)שחקני ב"ש בטירוף עם בן שהר (נעם מורנו)

האמוציות שלו במהלך המשחק: “כשאין קהל ושומעים את המאמן קל יותר לעזור לשחקנים, יש יותר אפשרות לדבר איתם ולראות דברים שהם לא רואים, אבל אני מחכה שהקהל יחזור. החזרנו להם את הכבוד וממשיכים קדימה. אני לא יודע אם היה יותר קשה מול 20 אלף צופים, לעולם לא נדע. יש להם קהל דוחף, אבל אני חושב שהיינו מנצחים גם ככה”.

היציעים הריקים בסמי עופר (עמרי שטיין)היציעים הריקים בסמי עופר (עמרי שטיין)

“מאוד שמח היום, היה לנו שבוע לא קל. יוסי הכין אותנו כל השבוע כדי וכל אחד בא והשקיע, כי זה היה משחק של להיות או לחדול”, הסביר בן שהר. “לא קל היה לשחק מול יציעים ריקים. המוות של סבא שלי? הקדשתי לו את השער, זה לא פשוט. הייתי בשבעה והקדשתי לו את השער, אני שמח בשביל הקבוצה וגם שהוא ראה את השער הזה מלמעלה. היה תחושה שניצחון היה עוזר לנו להמשך העונה ומי יודע מה היה קורה במקרה של הפסד. לא חשבנו על שום דבר אחר, גם בפיגור של 1:0 לא הרמנו ידיים וזה ניצחון חשוב לכולנו. מותר לנו גם לשמוח. ההצלחה של יוסי אבוקסיס במשחקי גביע? צריך טירוף וגישה נכונה וזה עזר לשחקנים”.