אז מסתבר שצעדי המשמעת שנקט השבוע הרס"ר ניסו אביטן לא הועילו. לא השבתת הטלפונים, לא האיסור על הפינג פונג, וגם האמברגו על הארוחות, לא גרמו להפועל ת”א לשחק פתאום כדורגל. זה היה באמת משונה להווכח שניסו העדין והרהוט, התחפש פתאום לשריף, וחשב שכמה עונשים והרצאה של גיבור ישראל זיו שילון, יעזרו לקבוצה הדהוייה שהוא והניסנובים בנו בקיץ. "נקווה להתחזק בחלון ההעברות של ינואר", לחש אביטן בעצב בסיום, ואיך שזה נראה עכשיו, הוא יראה את הדלת בנובמבר, ולא את החלון בינואר.

נראה שגם אביטן יודע היטב שהיה זה המשחק האחרון שלו באדום, אחרת לא היה עוקץ את הניסנובים ומספר שלא הוא חירב את הפועל תל אביב. מצד שני, למאמן הבא לא יהיה קל לשקם את ההריסות בחודש הקרוב. מילא המשחק נגד בית"ר, מילא הדרבי המפחיד, במחזור הבא אמורה הפועל ת”א לשחק נגד קריית שמונה, שלמאמן שלה, זה שייצב את הקבוצה בעונה שעברה, יש חשבון פתוח עם הניסנובים שחולמים בלילה שהם מבינים כדורגל כמו עמוס לוזון או אלי טביב לפחות. ובאמת מה היה דחוף לניסנובים להסתכסך עם רפואה, שבתקופתו לפחות הייתה הגנה יציבה, ומחזות כמו מופע השחייה האומנותי של אבו עביד בשער השוויון של מכבי חיפה, היו שכיחים פחות. ניסנובים היזהרו, רפואה מחכה לכם, הוא בטוח זוכר שאתם סיפרתם לכולם ש”לא המאמן הוא שיבנה את הקבוצה בעונה הבאה".

ניסו אביטן (רדאד ג'בארה)ניסו אביטן (רדאד ג'בארה)

הבעלים של הכדורגל בארץ מחולקים לשניים. אלו שנותנים את הכסף סטייל הסגולים של פעם וגולדהאר, ומשאירים את הניהול הספורטיבי לאנשי מקצוע, לעומת אלו שבגלל ששיחקו בנוער של עליה כפר סבא או בית"ר פתח תקווה, חושבים שסר אלכס פרגוסון הוא פראייר לידם. את הקבוצה השנייה, כפי שנרמז כאן בפסקה הקודמת, מייצגים טוב מכל האדונים עמוס לוזון ואלי טביב, שבאמת מבינים כדורגל, ולמרבה הצער הניסנובים, שהוכיחו בשנים האחרונות שכנראה אין להם מושג בענף. אז תשמעו לי איציק ושרון, באמת תודה שבאתם, נמאס כבר להגיד שהצלתם, אבל למאמן הבא תנו בבקשה לעבוד. אחרת גם הוא יגיד שאתם חירבתם את הקבוצה.

וברכות לעומרי אלטמן הדומע, על השער הראשון, נאה לכשעצמו, שהגיע אחרי מהלך יפה, אבל לא של כדורגל, אלא של פינג פונג. טוב, ניסו אסר על השחקנים שלנו לשחק פינג פונג, אבל לא על ההגנה של מכבי חיפה.

האחים ניסנוב (חגי מיכאלי)האחים ניסנוב (חגי מיכאלי)

ואל תספרו לי שהמחצית הראשונה של הפועל הייתה טובה, גם בה בקושי עברנו את החצי, ובכל פעם שהכדור הגיע להגנה שלנו, במקום לנסות לפתח איזו התקפה מסודרת או לצאת למתפרצת, הכדור עף למעלה בתקווה שאיזה בלם של חיפה יחליק ואיזה חלוץ שלנו יצליח להגיע אליו. וזו הבעיה שלנו ניסו, והתרופה היא בטוח לא צעדי משמעת של בסיס טירונים. מומלץ למאמן הבא של הפועל לעבוד קשה באימונים, זה עשוי להועיל יותר מהחרמת טלפונים. בהצלחה לך, המאמן הבא, רק אל תשמע לעצות של הניסנובים, כבר הסברנו שאלי טביב הם לא.