אני הפעם אחרוג ממנהגי, וישר אני  מתייחס לחצי השני של מכבי חיפה שפירקה את הפועל חיפה 0:3 הערב (שלישי) בדרבי. תוך 11 דקות היא כבשה שלושה שערים. מרקו בלבול ביצע חילוף מנצח כאשר הכניס את סינטיהו סלליך במקום יאניק ווילדסחוט, חילוף ששינה את כל המשחק לחלוטין. הירוקים עלו לחצי השני כמו מלוע של תותח, היו ראשונים לכל כדור, הניעו כדור במהירות ופירקו את הגנת הפועל חיפה.

נטע לביא הוא האיש שלי, המרכזי, במכבי חיפה, עשה השנה התקדמות מדהימה, מניע את הקבוצה, מחלץ, מבשל וכובש. מבחינתי מדובר במנהיג שמכבי חיפה חיכתה לו הרבה זמן. (אגב, העובדה שקיבל כרטיס צהוב חמישי, ייחסר מאוד מול מכבי ת"א).

פרנסיסקו ג'וניור מול נטע לביא (נעם מורנו)פרנסיסקו ג'וניור מול נטע לביא (נעם מורנו)

מכבי חיפה של המחצית השנייה לא הייתה דומה כלל לקבוצה של תחילת המשחק. היא הגיעה הערב לסמי עופר לאחר שלא ניצחה דרבי כמעט ארבע שנים והייתה חייבת להוריד את הקוף הזה מהגב. היא עשתה את זה בכדורגל יוצא מן הכלל במיוחד בחצי השני. מכבי חיפה של מרקו אותתה שהיא כאן ובגדול. בלבול מנצח דרבי סופר חשוב מבחינתו, ועושה זאת בצורה משכנעת.

המילה אליפות היא לא מילה גיסה מבחינת מכבי חיפה. מכבי יותר טובה מזו של ת"א, בלבול צריך להאמין בכך. מכבי חיפה היא קבוצה טובה ואיכותית, ועם חיזוק טוב בינואר היא עוד יותר תשתדרג. הקבוצה יכולה לעשות את זה ובגדול. אני חושב שבסופו של דבר מכבי חיפה תזכה העונה באליפות. לאורך כל התקופה של בלבול כמאמן הירוקים, הוא ספג לא מעט ביקורות, אך בשורה התחתונה הוא מוביל אותם לאחת העונות הטובות שלהם מזה שנים.

מרקו בלבול (נעם מורנו)מרקו בלבול (נעם מורנו)

לגבי סינטיהו סלליך, נראה שחזר טוב מהפציעה. צריך לזכור שלפני הפציעה הוא היה אחד השחקנים הדומיננטיים בקבוצה. מכבי חיפה של העונה היא קבוצה עם אופי, שבאה בכל משחק על מנת לנצח, ולתת הכול על המגרש. קבוצה מאומנת, מסודרת ומאורגנת עם קצת אמונה השמים מבחינתה הם הגבול.

בצד האדום, חיים סילבס בחצי הראשון עשה את שלו כאשר הסתגר מאחורה והצליח למנוע ממכבי חיפה להגיע למצבים. אך הדרבי הזה כלל לא היה תלוי בהפועל, אלא רק במכבי. ברגע שהירוקים לחצו על הגז והתחילו להשתחרר, הסיפור נגמר. פערי האיכות בין הקבוצות מאוד גדולים.

שחקני מכבי חיפה חוגגים עם ניקיטה רוקאביצה (נעם מורנו)שחקני מכבי חיפה חוגגים עם ניקיטה רוקאביצה (נעם מורנו)

מכבי חיפה סימנה עוד וי גדול העונה כאשר ניצחה את הדרבי שייתן לה המון ביטחון מול קריית שמונה בשבת ולאחר מכן מול מכבי ת"א במשחק העונה בסמי עופר.