לפתיחה כזו יוסי אבוקסיס לא ציפה - להפסיד בבכורה מול הקבוצה שנועלת את הטבלה, הפועל רעננה, זה מראה עד כמה עגום מצבה של הפועל באר שבע. אין לי אף טענה לאבוקסיס, הוא קיבל את הקבוצה רק לפני שלושה ימים, ייקח לו זמן למצוא את ההרכב, שיטת המשחק הנכונה ואת השחקנים שהוא רוצה ללכת איתם למלחמה. יוסי הבין דבר אחד, מה שכולנו ראינו בחצי שנה האחרונה - ב"ש בנתה סגל בינוני, אפור, חסר יצירתיות, בלי אף כוכב, ולמזלה הרב היה לה עד היום את בן שהר שגם כמעט הציל אותה, אך בסופו של דבר גם הוא לא עזר.

אלונה וברק בכר לא פגעו בקיץ האחרון – ברקת השקיעה מיליונים בהבאת דוד קלטינס, רמזי ספורי ועוד כמה זרים שלא יכולים לספק את הסחורה. אלו שחקנים שמתאימים לקבוצות בינוניות, לא להפועל ב"ש שהסטנדרטים שלה הפכו לגבוהים מאוד. אלונה תצטרך כעת לפתוח את הכיס, להביא לאבוקסיס 2-3 שחקנים כדי לנסות להחזיר את המעטפת שהייתה סביב הקבוצה בשנים האחרונות.

ז'וסוואה ובן ביטון מאוכזבים (חגי מיכאלי)ז'וסוואה ובן ביטון מאוכזבים (חגי מיכאלי)

קבוצה בלי כוכבים זו קבוצה שלא יכולה להגיע להישגים, רק אם תסתכלו על הקבוצה שהביאה להפועל ב"ש את האליפויות לעומת הקבוצה של היום, זה אומר את הכול. כמו כן, אבוקסיס יכול להיכנס למערבולת, אם לא ימצא בינואר את השחקנים הנכונים. עם כל הכבוד למאמן, בסופו של דבר מי שעולה למגרש אלו השחקנים ולא המאמן. הוא יכול להשפיע, אך הרבה פעמים זה לא תלוי בו.

בנוסף, מכבי חיפה חזרה היום למרוץ האליפות מחדש ועברה מכשול לא פשוט ואני לא מדבר על מכבי נתניה שהשנה לא טובה, אלא אני מדבר על מכשול פסיכולוגי אחרי ההפסד שמבחינתה היה הפסד גדול מאוד בבית למכבי תל אביב. הניצחון הזה היום בנתניה יכול להחזיר לה את הביטחון. גם היום חיפה פתחה רע מאוד את המשחק בנתניה, אך במחצית השנייה חזרה לעצמה ודרסה את נתניה בכל פרמטר עד שנתניה נשברה.

עם כל הניצחון של מכבי חיפה וחזרה למסלול הנכון, אני עדיין טוען שמשחק ההגנה של חיפה גרוע מאוד. טרנט סיינסבורי נחלש ממשחק למשחק, ארנסט מבוקה מבוהל לגמרי והתיאום במרכז ההגנה גרוע מאוד. גם שם מרקו יצטרך לתת את הדעת, כי במשחקים גדולים ההגנה שלו תקרוס כפי שקרה במשחק מול האלופה.

שחקני מכבי חיפה חוגגים (עמרי שטיין)שחקני מכבי חיפה חוגגים (עמרי שטיין)

לא ברור לי למה ירדן שועה לא מקבל דקות משחק, ולמה מוחמד עוואד משחק רק 6-7 דקות. אם מכבי חיפה רוצה להיפטר מירדן שועה אז שתעשה זאת. לא צרכים לדכא ילד בגלל שעבר עבירת משמעת או שתיים, או שהוא נשאר ומשחק או שעובר למועדון אחר ויתפתח בכוחות עצמו. יש לי הרגשה שמרקו שם עליו איקס, אבל יענקל'ה שחר רוצה אותו במועדון, אחרת אין סיבה למה לא לתת לו דקות משחק. במיוחד ככל שמתקדמת העונה, מרקו יצטרך את שועה ועוואד כאשר ניקיטה רוקאביצה ידעך ולא יבקיע כמה משחקים.

ההתנהלות עם שועה לא מובנת, והגיע הזמן שבמועדון ייקחו לגביו החלטה.