דרמה נוספת בכל הנוגע להתפתחות נגיף הקורונה ומשחקי הכדורגל בישראל. ההחמרה שחלה בהתפרצות הנגיף במהלך הלילה אחרי ההודעה כי מספר החולים זינק ל-39 ברחבי ישראל, הובילה לכך שהיום (שני) משרד הבריאות שינה את ההנחיות שלו הנוגעות בין היתר להתכנסויות מרובות משתתפים וכתוצאה מכך, ההחלטה החדשה היא כי אין לשחק את משחקי הכדורגל לעיני קהל. המשמעות – המשחק בסמי עופר הערב ב-20:15 ברבע גמר גביע המדינה בין מכבי חיפה להפועל באר שבע, ישוחק בדלתיים סגורות.

בהודעת מנהלת הליגות נכתב: “בהמשך להחמרה בהתפשטות מחלת הקורונה הנחה הבוקר (שני), המשנה למנכ״ל משרד הבריאות פרופסור איתמר גרוטו כי משחק רבע גמר גביע המדינה בין קבוצות מכבי חיפה להפועל ב״ש ייערך ללא קהל. אנו נמצאים בקשר רציף עם משרד הבריאות לגבי מגבלות הקהל ביתר משחקי הליגה והגביע ונעדכן את הקבוצות והאוהדים בהתאם”.

ברגע האחרון המשחק נדחה בגלל הקורונה

תגובת מכבי חיפה: “מועדון הכדורגל מכבי חיפה מקבל בהבנה את ההנחיות החדשות. אנו רוצים להודות למנהלת הליגות, ההתאחדות לכדורגל ומשרד הבריאות על הסיוע והנכונות לעזור בשבוע האחרון. אנו יודעים כי מדובר ברגע לא פשוט עבור קהל אוהדינו בפרט וקהל האוהדים בכלל.  אין לנו ספק שתהיו איתנו הערב בכל רגע ודקה, אך בריאות כולנו היא מעל לכל. מי ייתן ושגרת יומנו תשוב במהרה וכך גם הכדורגל. בריאות לכולם”.

אוהדי מכבי חיפה. יישארו בבית (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי חיפה. יישארו בבית (רדאד ג'בארה)

משרד הבריאות החליט למעשה לשנות את ההנחיות שלו היום, כך שגם תכנית הבידוד בתוך היציעים, שהובילה תחילה לאישור של הכנסת 20 אלף אוהדים, נגנזה כתוצאה מכך. כעת, כאשר אלו הן ההנחיות, נראה כי גם משחקי סוף השבוע בליגת העל נמצאים בסכנה של קיומם ללא אוהדים ולא ברור מתי המצב ישוב לסדרו. במנהלת הליגות הבהירו כבר כי הכל תלוי בהנחיות משרד הבריאות ובהתאם להן, כך יפעלו במנהלת וגם בהתאחדות לכדורגל.

כזכור, רק אתמול ועוד לפני שינוי ההנחיות, נודע כי כ-1,800 אוהדים ביקשו לבטל את הכרטיס שלהם למשחק בין חיפה לבאר שבע בשל הבהלה הגדולה מנגיף הקורונה ולא ברור בכלל כמה אוהדים היו מוציאים עצמם מהבית לצורך משחק הכדורגל בתקופה הבעייתית הזו. 

מכבי חיפה: ג’וש כהן, ארנסט מבוקה, טרנט סיינסבורי, עופרי ארד, סאן מנחם, נטע לביא, דולב חזיזה, צ’ירון שרי, יובל אשכנזי, יאניק ווילדסחוט, ניקיטה רוקאביצה.

הפועל באר שבע: אוהד לויטה, אורן ביטון, לואי טאהא, מיגל ויטור, שיר צדק, אור דדיה, דויד סימאו, ז’וסוואה, מרואן קבהא, בן שהר ונייג’ל האסלביינק.