יהונתן לוי, חלוצה המצטיין בן ה-19 של הפועל נצרת עילית המושאל מהפועל תל אביב, עשוי לשוב אל האדומים מליגת העל עוד לפני תום העונה הנוכחית, כאשר ל-ONE נודע כי על פי חוזה ההשאלה שלו לקבוצה הצפונית, יש להם את האופציה להחזירו למתחם חודורוב בחלון ההעברות הבא, בחודש ינואר 2019.

השערים שכבש לוי - ב-0:3 על הפועל עכו בגביע הטוטו, ב-2:2 מול מכבי אחי נצרת בלאומית, כמו גם ובעיקר השער אתמול ב-0:2 על הפועל ראשון לציון, כאשר הוא נשלח לריצה אחר כדור עומק, חדר לתוך הרחבה והקפיץ בקלילות מעל שוער ראשל"צ מ-12 מטרים לרשת – עשו את שלהם ול-ONE נודע כי בוולפסון כבר החלו שיחות ראשוניות על האפשרות להחזירו בינואר.

כמו כן, החלוץ שחגג 19 בסך הכל לפני כחודש, עדיין נחשב לחריג בנוער. הוא עשוי לעשות את קפיצת המדרגה מנבחרת הנוער לאולימפית בקרוב, כאשר הוא כבר נמצא תחת מעקב צמוד של מאמן הנבחרת הצעירה, מרקו בלבול, שלוקח אותו בחשבון לפני הזימון הבא לקראת צמד המשחקים מול אירלנד וקוסובו בחודש הבא, במסגרת מוקדמות אליפות אירופה 2019.

יהונתן לוי (שרון צור) (מערכת ONE)יהונתן לוי (שרון צור) (מערכת ONE)

כזכור, בתחילת העונה החלוץ הצעיר ניצל את הסיטואציה אליה נקלעה נצרת עילית, כשיובל שוואט נפצע, ולקח אותה בשתי ידיים. הלחץ בקבוצה הצפונית עקב החלק הקדמי החסר התבטא בכך ששם חיפשו חלוץ נוסף לעיבוי הסגל, אולם לוי השכיח את הצורך הזה והוכיח שיש על מי לסמוך בהתקפה. 

בניגוד למושאלים אחרים שיש לנצרת עילית, להם ישנם סעיפים המחייבים את המועדון לשתף אותם בכמות מסוימת של משחקים, הפועל ת"א ולוי בחרו שלא להכניס סעיף שכזה לחוזה, והחלוץ מצדיק זאת בלאומית עם תוכנית אימונים מיוחדת שכוללת שני אימונים ביום (אחד נוסף, אישי, מלבד זה בנצרת עילית) וכל זאת אחרי שהוא חוזר מהבסיס הצבאי בו הוא משרת, והתוצאות ניכרות היטב על כר הדשא.

יהונתן לוי. יחזור לאדום? (משה חרמון)יהונתן לוי. יחזור לאדום? (משה חרמון)

לוי, שכבש מתחילת העונה כבר שלושה שערים בכל המסגרות (הליגה הלאומית וגביע הטוטו), מוביל את ההתקפה של ירון הוכנבוים, מי שדחף להביאו להפועל נצרת עילית בקיץ האחרון והעניק לו את המפתחות עם תשע הופעות בסך הכל, בעוד הקבוצה מדורגת במקום השלישי בלאומית.

הוא מסוגל לשחק כחלוץ וכשחקן כנף, נחשב לאחד הכישרונות הגדולים שצמחו במחלקת הנוער של הפועל ת"א בשנים האחרונות, היה בשנתיים האחרונות בסגל הקבוצה הבוגרת של המועדון ואף לקח חלק במסע העלייה של הפועל תל אביב חזרה לליגת העל, כאשר רשם בסך הכל שבע הופעות במדים האדומים בליגת העל ובלאומית.

לאחר תום העונה שעברה, לוי משך את תשומת הלב של כמה קבוצות מהליגה הלאומית וקיבל לא מעט הצעות לחתום בהן. לאחר שהחליט לצאת לעונת התחשלות, בסופו של מו"מ לא פשוט עם האדומים, הצטרף להפועל נצרת עילית של הוכנבוים, שאכן העניק לו הזדמנות וגם מקבל ממנו תפוקה נאה ביותר עד כה.