מכבי נתניה מתקרבת להחלטה סופית לגבי קיצוץ בשכר השחקנים בשל משבר הקורונה. בשעות האחרונות המועדון מתנהל מול השחקנים בעזרת הקפטן אלמוג כהן, אשר הביא לידיעתם על שתי האופציות העומדות בפניהם: יציאה לחל"ת, שלא רצויה על ידי אף אחד כמובן, וקיצוץ בשכרם שנודע היום (ראשון) ל-ONE.

הקיצוץ, כפי שהוצג לשחקנים, עומד על כ-50 אחוזים משכרם החודשי (מהברוטו, כ-35 אחוזים מהנטו), זאת לאחר שיחות שהתנהלו בין כהן לבין המנכ"ל ניב גולדשטיין מהבוקר, שהאיצו את המהלך, שזוכה לתמיכה של מרבית השחקנים עד כה, אבל עדיין לא נסגר באופן סופי. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אנג'לה כיאל באתגר חדש מהבית

כמו כן, הוצג בפני שחקני נתניה כי ברגע שליגת העל תחזור לפעילות, שכרם ישוב לקדמותו והם ימשיכו להרוויח כך עד לסיום העונה, גם אם היא תתארך לחודש יוני לצורך העניין, כך הקיצוץ הוא רק לתקופת משבר הקורונה. בנוסף, ישנה אפשרות שהשחקנים הבכירים ובעלי המשכורות הגבוהות יותר יקצצו מעט יותר מהשאר. בנתניה, השחקנים וההנהלה מרוצים מהפתרון בניגוד 

כך ינהגו גם בהפועל תל אביב, כאשר במועדון לא רוצים להוציא את העובדים והשחקנים לחל"ת ויקצצו מהמשכורות בין 25 ל-30 אחוזים, כך מסתמן הערב. יש לציין כי הדבר עדיין לא נסגר, כשבעלי הפועל ת"א, האחים שרון ואיציק ניסנוב, זאב גרינברג ובועז תושב נציגו של מאיר תושב שמשתתף בדיונים מארצות הברית, יסגרו את אחוז הקיצוץ הסופי בימים הקרובים. 

מאור בוזגלו ושחקני הפועל ת"א (שחר גרוס)מאור בוזגלו ושחקני הפועל ת"א (שחר גרוס)

בבני יהודה, שם מלכתחילה הבעלים ברק אברמוב לא רצה להוציא את לחל"ת אלא חיפש מנגנון אחר שיאפשר להם להרוויח לפחות 11 אלף שקלים בחודש, או 15 אלף לפי גובה החוזה, יקצצו כ-30 אחוזים משכרם של השחקנים לאחר שהגיעו לסיכום. גם בשכונת התקווה הנושא לא נסגר סופית, אבל זה הכיוון.

בניגוד אליהן, בלב כבד ולאחר יום קשה שעבר על יצחק ועידן שום, הפועל כפר סבא הודיעה הערב לשחקנים הישראלים כי הם יוצאים לחל"ת. לעומת זאת, בכפר סבא לא דנו עדיין עם השחקנים הזרים לגבי קיצוץ וינסו להגיע מולם להבנות.