הפועל תל אביב זימנה את אחמד עאבד לשימוע לפני פיטורים, כפי שנחשף הבוקר (חמישי) ב-ONE. עאבד הגיע מלווה בעורך דינו אייל אברמוב, כאשר לפגישה הצטרפו גם יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון והמנכ"ל מושיקו מישאלוף. מטעם הפועל ת"א הגיע אחד מבעלי המועדון, זאב גרינברג, כאשר השימוע נערך במשרדו של היועץ המשפטי של המועדון, עו"ד משה בן דת.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
עו"ד אברמוב לאחר הדיון בנושא אחמד עבאד

הפועל ת"א למעשה מנסה לשחרר את השחקן מיידית, לאחר שפוצצה את המו"מ עמו על קיצוץ תמורת הישארות, השאלה לקבוצה אחרת או פיצוי תמורת התרת חוזה. הטענה להפרת החוזה לכאורה מצד עאבד היא עצם העובדה שהוא גר בנצרת ושהנסיעות הארוכות למתחם חודורוב פוגעות בביצועיו, זאת על אף שהוא מרשים באימונים וניסו אביטן רוצה אותו מקצועית בחזרה בסגל.

זאב גרינברג (שחר גרוס)זאב גרינברג (שחר גרוס)

עאבד, שלא יצא עם הקבוצה למחנה האימונים והיה מנודה שבוע עד שחזר להתאמן עם חבריו, כלל לא מחויב לגור באזור המרכז לפי חוזהו. למרות זאת, הוא עשה זאת בעונה שעברה כשהתגורר בדירה עם עוד כמה שחקני הפועל בראשון לציון, אך התבקש על ידי המועדון להתפנות ממנה. יש לציין גם כי ברוב ימי השבוע עאבד מתארח אצל חברים במרכז וישן אצלם כדי לחסוך את אותן נסיעות, שלרוב בכלל לא מתקיימות.

"הייתה ישיבה ממושכת של כשעה, שבמהלכה הבענו את דעתנו בצורה מאוד ברורה שזה לא שימוע כדין, לא בתום לב ולא בנפש חפצה", אמר עו"ד אברמוב. "מדובר בשחקן שהחוזה שלו מדבר בעד עצמו. הזימון לשימוע הוא תחת הטענה שהשחקן נוסע מרחק רב מעיר מגוריו, נצרת, לת"א, אבל בחוזה שלו כתוב שהוא גר בנצרת והפועל ת"א צריכה לשלם לו דלקן וכביש 6. בעונה שעברה הוא גר בנצרת, למרות שהוא עשה מאמצים, ביקש מהמועדון מספר רב של פעמים למצוא פתרון דיור אך לשווא”.

ניר אלון ועו"ד אייל אברמוב (שחר גרוס)ניר אלון ועו"ד אייל אברמוב (שחר גרוס)

“לכן כל השימוע הזה לשיטתנו הוא שימוע מלאכותי וכשמצרפים את העובדה הזאת לזו שהדירו את השחקן מספר רב של פעמים, נתנו להתאמן בחדר הכושר או עם קבוצת הנוער כשלא הסכים לקצץ - ברור שלא מדובר בשימוע בתום לב. אנחנו מצרים על כך, חושבים שזה קו פרשת מים שצריך לשים לו סוף, לכל תופעת המנודים בכדורגל הישראלי ולשם כך נציגי ארגון השחקנים (ניר אלון ומושיקו מישאלוף, מ.ר) הגיעו, אמרו וציינו שהשחקן הוא בשר מבשרם ואפילו הביעו את נכונותם להשתתף בפתרון יצירתי כדי למצוא דיור לשחקן, דיור קבע. הצענו את ההצעה הזו להפועל ת"א, שהוא יתגורר בדיור קבע בגוש דן, הם אמרו שמבחינתם התנאי הוא שהשחקן יעתיק עם כל משפחתו את מקום מגוריו לגוש דן. זה תנאי שבטח עכשיו, אחרי שהתחילה שנת הלימודים, וזה מה שלא מופיע בחוזה ולא פרקטי - לנו זה נשמע כמו תירוץ. אולי הפועל ת"א יפתיעו אותנו ויירדו מהקו שהם נקטו בו עד עכשיו. כולי תקווה שכך יהיה ואם לא - השחקן יעמוד על כל זכויותיו כפי שהן על פי דין ועל פי ההסכם. נקווה שנופתע לטובה".

לאחר השימוע, ל-ONE נודע כי הפועל חדרה, שמעוניינת בעאבד, העלתה את הצעתה ל-100 אלף אירו לעונה, לבקשת הפועל ת"א שתהיה מוכנה להשלים את 90 האלף הנותרים כדי שהשחקן ייגרע מהסגל.

בנוסף, נודע כי האקסית של עאבד, עירוני קריית שמונה, ממתינה להתפתחויות בגזרת השחקן ושוקלת להחזיר אותו לשורותיה. בק"ש אמרו ל-ONE כי הם ממתינים לתוצאות המאבק המשפטי אליו יצאה הפועל מול עאבד ואז רק האפשרות הכלכלית תישקל, אם וכאשר. יש לציין כי בסביבתו של עאבד לא מכירים התעניינות כזאת ולא קיבלו שום פנייה מק"ש.