לאחר שהתקבל השחרור הבינ"ל של פרנסיס קיירמה, הפועל תל אביב הודיעה הערב (רביעי) רשמית על צירופו, וזאת אחרי שכבר חתם לשלוש שנים לפני כחודש באמצעות סוכנו עורך הדין סתיו חכמון, כפי שנחשף ב-ONE. חכמון יהיה זה שליווה את השחקן בתהליך השחרור מסרביה ועד הרישום בהתאחדות לכדורגל.

הפועל למעשה הגיעה לסיכום עם קבוצתו הסרבית האחרונה, רדניק סורדוליצה, על דמי ההשבחה שמגיעים לה, בסך כ-40 אלף אירו, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE והדבר הוביל לקבלת השחרור הבינלאומי שיאפשר לאדומים להעבירו בבקרת התקציבים. בכך, קיירמה יוכל לשוב לסגל של ניסו אביטן לקראת המחזור הראשון בליגת העל מול מכבי נתניה ביום שני, זאת לאחר שנעדר מהסגל בהפסד 3:2 להפועל כפר סבא, כאשר כבר לא יכול היה להירשם כנבחן לאחר שלושה משחקים בסטטוס הזה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: ״תוצאות רעות, לא בורחים מזה״

אביטן בעקבות חלוץ זר ואחד משלושת הבלמים – צדק, אוחיון ותירם 

חמישה ימים לפתיחת ליגת העל מבחינת הפועל תל אביב ובמתחם חודורוב פועלים במרץ על מנת למצוא חיזוק לקבוצה באופן מידי לאחר חמשת ההפסדים הרצופים בגביע הטוטו, לקראת מכבי נתניה ביום שני. ל-ONE נודע הבוקר כי לפי שעה בוולפסון מעוניינים לצרף חלוץ זר ובלם ישראלי – אחד מבין שיר צדק, מתן אוחיון או דודי תירם.

בשבועות האחרונים בהפועל ת"א התלבטו האם לצרף בלם וחלוץ זרים, שקלו גם להחתים שניים כאלה ולוותר על המענק ממנהלת הליגות, אבל כעת נראה שניסו אביטן, שעוד ניסה לצרף את דריל לקמן בכפוף להתרשמות והבלם ההולנדי סירב לכך, הולך על כיוון של בלם ישראלי וממשיך לחפש בקדחתנות חלוץ זר שיוכל לחזק את הקבוצה ולהיכנס לעניינים כמה שיותר מהר. 

כעת לפחות נראה כי התוכניות עשויות להשתנות רק אם האדומים יחליטו לתת אמון ויחתימו את הבלם הפעיל של זוולה ההולנדית, המועמד המוביל לחיזוק ההגנה בחודש האחרון, או שמא דברים יזוזו בנוגע לאוראל דגני. הבלם, שהיחסים בינו לבין אביטן והבעלים במגמת שיפור לאחר השיחה שנערכה ביום שבת האחרון, עדיין יכול להימכר על הנייר ואז הקלפים ייטרפו ואז צירוף זר שישי אולי יהיה רלוונטי. כרגע, בכל אופן, דגני לא מחזיק בהצעה רשמית והוא חלק מהפועל ת"א, שרוצה בהישארותו במצב העניינים הנוכחי לאחר יישור ההדורים.

שיר צדק, דודי תירם, מתן אוחיון (רדאד ג'בארה, אחמד מוררה, עמית מצפה)שיר צדק, דודי תירם, מתן אוחיון (רדאד ג'בארה, אחמד מוררה, עמית מצפה)

השמות הישראלים לחיזוק הם ידועים, כאשר השלושה עדיין על הפרק מבחינת הפועל ת"א. למרות שההצעה לצדק הופחתה ונוצרו פערים ביחס לחודש שעבר עם בלם הפועל באר שבע, בוולפסון טוענים היום כי "הכל עדיין יכול לקרות עם שיר", כשבמקביל הם בוחנים את האפשרות לצרף את אוחיון או תירם, שעל מועמדותם להפועל פורסם לראשונה ב-ONE. 

האפשרות האחרת של צירוף בלם זר וחלוץ ישראלי נפלה גם מאחר שאביטן לא התרשם מאף אחד כזה, מלבד תאי בריבו שלא שוחרר ממכבי פתח תקווה. כפי שכבר פורסם, גיל יצחק, אלי אלבז, שמעון אבוחצירה ובן אז'ובל הוצעו, האחרון אף הוצע שוב בימים האחרונים, אבל אביטן בוחר שלא לצרף כרגע אף אחד מהם.