נבחרת ישראל עד גיל 21 התמודדה הערב (שלישי) מול מקבילתה מספרד במסגרת מוקדמות יורו 2021 לנבחרות צעירות, והצליחה לסחוט 1:1 מאלופת אירופה המכהנת. פנדל של עדן קארצב בדקה ה-81 העניק את הנקודה המכובדת לשחקנים בכחול-לבן, לאחר שאנדרס מרטין המחליף כבש בדקה ה-50.

מאמן הנבחרת הצעירה, ניר לוין, אמר בסיום: "תוצאה מכובדת זאת ההגדרה נגד יריבה מצוינת, אלופת אירופה שבאה. שיחקנו מאורגן אבל לא מאוד הגנתי, יצאנו קדימה למעברים טובים והבכנו אותם לא פעם ובסך הכל זאת תוצאה בהחלט טובה מבחינתנו, הצלחנו לסגור אותם למרות שהם הגיעו למצבים אבל לא בכמויות גדולות בזכות משחק ההגנה וההקרבה של כל אחד מהשחקנים”.

ניר לוין (רדאד ג'בארה)ניר לוין (רדאד ג'בארה)

“המשחק מול מונטנגרו לא היה מאכזב אבל פספסנו ולא ניצחנו למרות שהיינו צריכים. היום עשינו את כל התיקונים והשחקנים הוכיחו אופי ונחישות מול נבחרת ספרדית מצוינת, זו תוצאה שהיא בהחלט טובה לנו. זו נקודה שיכולה להיות משמעותית. היום היה משחק טוב שלנו בכל ההיבטים - בהגנה, במעברים, באינטנסיביות ומול יריבים שאנחנו לא רגילים לשחק מולם. אני גאה בכל אחד מהשחקנים שהיו פה על הדשא”.

“יש לנו עוד מה לתקן ולשפר במשחק ההתקפה, הפעולות האחרונות היו קצת לא מדויקות, אבל קשה לדרוש את זה משחקנים שמשחקים מול יריבים מהליגה הספרדית הראשונה, שרגילים לקצב אחר ולאינטנסיביות אחרת. בסך הכל עם הקושי השחקנים ידעו להתמודד ונתנו פייט יפה”.

עדן קארצב חוגג (רדאד ג'בארה)עדן קארצב חוגג (רדאד ג'בארה)

כובש שער השוויון, עדן קארצב: “זה שער מאוד חשוב בשבילי, רציתי מאוד להבקיע ולשחרר קצת לחצים ואת התקופה הפחות טובה שלי. מאוד שמח שהשוויתי, אני חושב שהיינו יכולים אפילו יותר אבל אנחנו מאוד מרוצים. לא היה שום דבר שונה ממונטנגרו, באנו בדרך שלנו מול נבחרת ספרד, באנו כאנדרדוג אבל לשחק את המשחק שלנו ויצאנו עם תוצאה שאנחנו יכולים להיות מאוד מרוצים ממנה”.

לואיס דה לה פואנטה, מאמן נבחרת ספרד הצעירה: “שיחקנו מאוד טוב נגד נבחרת ישראל, היה משחק קשה. הם שיחקו עם משמעת. אנסו פאטי הוא חלק מהנבחרת אבל החלטתי לשתף את השחקנים שאני חושב שצריכים לשחק. הוא לא באמת שחקן חדש מבחינתנו, אנחנו מכירים אותו הרבה זמן והוא שחקן מאוד משמעותי לעתיד שלנו”.