נבחרת ישראל תתמודד בעוד שלושה שבועות וחצי בווינה מול נבחרת אוסטריה (10.10) וחמישה ימים לאחר מכן תארח את לטביה (15.10) וכבר כעת, נראה שניר ביטון, בלם/קשר סלטיק ייעדר מצמד המשחקים בשל אותה פציעה שגרמה לו להחמיץ את המשחקים האחרונים מול צפון מקדוניה וסלובניה.

כזכור, ביטון נפצע יום לפני ההתכנסות בדרבי של גלאזגו מול ריינג'רס, כאשר הוא נפגע בשריר הירך האחורי והוחלף. לאחר מכן, הוא עבר צילום בסקוטלנד שבישר כי הוא יצטרך לנוח כשלושה שבועות. כמעט שבועיים חלפו מאז ול-ONE נודע כי ביטון יצטרך לפחות עוד שלושה שבועות, אולי אפילו חודש, כדי לחזור לפעילות מלאה, כך שהוא לא צפוי לעמוד לרשותו של אנדי הרצוג במשחקים בחודש הבא.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
התגובות מסביב לעולם לראבונה של זהבי

כמוהו, גם שרן ייני ימשיך להיעדר מסגל נבחרת ישראל ועבור הרצוג מסתמנת שוב בעיה רצינית בהגנה. כזכור, לאור פציעתו של בן ביטון זומן גם איתן טיבי בחזרה לסגל, כשהבלמים בסגל היו חאתם עבד אלחמיד, לואי טאהא, אוראל דגני ורז שלמה. ברשימת ההמתנה נכלל גם עאיד חבשי, שהיה חלק בלתי נפרד מהסגל מתחילת דרכו של המאמן האוסטרי.

סוגיה נוספת שנמצאת על הפרק לקראת המשחקים בחודש הבא היא הרחקתו של דור פרץ. קשר מכבי תל אביב ספג את הכרטיס הצהוב השלישי שלו במשחק מול סלובניה ויחמיץ את המפגש מול האוסטרים, כאשר בנבחרת מתלבטים האם לזמנו רק למשחק מול לטביה באצטדיון טוטו טרנר. 

גבי קניקובסקי (רדאד ג'בארה)גבי קניקובסקי (רדאד ג'בארה)

בהתבסס על סגל ההמתנה הקודם והמעקבים של הרצוג ו-וילי רוטנשטיינר בליגת העל, האפשרויות במקומו של פרץ הן גבי קניקובסקי, מרואן קבהא נטע לביא ויובל אשכנזי שפתחו מצוין את העונה מצוין. הראשון, שהרשים מאוד את האוסטרים מתחילת העונה, לא יבוא בחשבון לקראת המשחקים הקרובים, כאשר הוא יתחתן ב-10.10, יום המשחק בווינה, ואף הודיע על כך בעת שהתבשר כי הוא נכלל בסגל המורחב לפני המשחקים האחרונים.

כזכור, מונס דאבור פספס את המשחקים בחודש יוני בשל חתונתו ובשל אי הבנה נוצרה סערה של ממש, בעקבותיה אף נענש. על כך אפילו התבדח הרצוג במסיבת העיתונאים שלפני המשחקים מול צפון מקדוניה וסלובניה, כשנשאל על קניקובסקי והתייחס לאפשרות שיזומן לאור כושרו הטוב, ואמר: "חשבנו עליו, אבל שוב, יש חתונה בקרוב".

לקראת המשימה הקרובה מול אוסטריה ולטביה, ובכלל לקראת סגירת קמפיין מוקדמות יורו 2020, המאמן הלאומי מתחמם וכתב היום (שני) בחשבון האינסטגרם שלו: "נשארו לנו עוד ארבעה משחקים, ארבעה ניצחונות הכרחיים ואפשריים".