נבחרת פינלנד העפילה לראשונה בתולדותיה לטורניר גדול, אחרי שגברה הערב (שישי) 0:3 על ליכטנשטיין בחוץ במסגרת מוקדמות יורו 2020. כמו כן, ארמניה הפסידה 1:0 ליוון ונורבגיה חגגה עם 0:4 חד צדדי על איי פארו.

פינלנד – ליכטנשטיין 0:3

חגיגות אדירות נראו בהלסינקי, אחרי שהנבחרת המקומית סוף סוף עשתה היסטוריה והעפילה ליורו 2020. מהרגע הראשון הפינים לא הורידו את הרגל מהגז וכל הזמן חיפשו את שער היריבה, כשיאסה טואומינן היה הראשון להבקיע בדקה ה-21. במחצית השנייה, טמו פוקי הכפיל מהנקודה הלבנה בדקה ה-64, כשהאחרון רשם צמד נהדר וחתם את התוצאה רבע שעה לסיום. בעקבות התוצאה, פינלנד העלתה את מאזנה ל-18 נקודות בבית 10 והעפילה מהמקום השני, כשאיטליה ראשונה. מנגד, ליכטנשטיין תסיים אחרונה, כשלה 2 נקודות בלבד עד כה.

אוהדי פינלנד חוגגים העפלה ליורו (רויטרס)אוהדי פינלנד חוגגים העפלה ליורו (רויטרס)

ארמניה – יוון 1:0

היוונים כבר איבדו סיכוי להפעיל דרך המוקדמות, אך לארמנים נותר עוד סיכוי קלוש. המארחת לא ניצלה את זה וראתה את דימיטריס לימניוס מבקיע את שער הניצחון בדקה ה-35 עבור היוונים. שתי הנבחרות, כמו פינלנד וליכטנשטיין חולקות עמן את בית 10, כשליוונים 11 נקודות ולארמנים נקודה פחות.

דימיטריס לימניוס ושחקני יוון חוגגים (רויטרס)דימיטריס לימניוס ושחקני יוון חוגגים (רויטרס)

נורבגיה – איי פארו 0:4

הנורבגים, שהבטיחו את מקומם בפלייאוף דרך ליגת האומות, יצאו לטיול קליל לעיני הקהל הביתי וסיפקו הצגה מול איי פארו האומללה. טורה רגיניוסן (4), איבר פוסום (8) ואלכסנדר סורלות' (62 ו-65) דאגו לחגגה המקומית עם שערים נפלאים.