מאמן נבחרת ישראל, אנדי הרצוג, שומר את הקלפים קרוב לחזה בכל מה שנוגע להרכב שיפתח הערב (שלישי) ב-21:45 במשחק מול צפון מקדוניה, משחק שינעל את “הבית הישראלי” רגע לפני שהנבחרת תדע ביום שישי הקרוב מול מי תוגרל בחצי גמר הפלייאוף.

לא מהנמנע שהרצוג יחליט הפעם לשנות מערך ולפתוח בקו של ארבעה שחקנים בהגנה ולא במערך של שלושה בלמים, כפי שנהג עד היום. הרצוג והנבחרת ינסו להימנע מהפסד נוסף שיעמיד את הנבחרת במקום החמישי בטבלה. במצב דברים שכזה הנבחרת תסיים את אחד הקמפיינים הגרועים שלה בכל הזמנים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרצוג: מחצית ראשונה חלשה שלנו

העובדה שיש לנבחרת קרש הצלה בדמות משחק הפלייאוף גורמת לרגשות מעורבים. מצד אחד הכישלון בקמפיין עצמו, אבל מאידך חלום היורו עדיין חי ונושם ונמצא במרחק של 180 דקות.

נראה שעיקר המטרה של הרצוג תהיה לנסות ולהקנות לנבחרת משחק התקפי מהרגע הראשון . במצב כזה הרצוג יצטרך להשתמש בכלים הרבה יותר התקפיים ולחשוב לפתוח עם דיא סבע, שלא שותף מול פולין או עם דולב חזיזה, שנכנס והפיח רוח חיים בנבחרת.

יונתן כהן, אריאל הרוש, דיא סבע, סאן מנחם (אורן בן חקון)יונתן כהן, אריאל הרוש, דיא סבע, סאן מנחם (אורן בן חקון)

גם חברו של חזיזה למכבי חיפה, סאן מנחם, עשוי לקבל קרדיט בהרכב. במרכז ההגנה ניתן יהיה למצוא את ניר ביטון ואיתן טיבי כאשר בחוד ישחקו בצוותא מונס דאבור וערן זהבי.

לזהבי יש הזדמנות אחרונה בהחלט לסיים כמלך השערים של המוקדמות ועליו לכבוש צמד ומעלה כדי לעקוף את קפטן נבחרת אנגליה, הארי קיין, לזכותו 12 שערים, שער אחד יותר מה-11 של זהבי. מי שעוד יכול לעקןף את זהבי ברגע האחרון הוא חלוץ נבחרת רוסיה ארטם דזיובה, לו תשעה שערים אך משחק מול סן מרינו החלשה מולה כבש רביעייה ב-0:9 בחודש יוני. דזיובה התבטא ואמר חצי-בצחוק חצי-ברצינות כי הוא הולך “להבקיע שביעייה”.

זהבי. צריך פיו פיו כפול (רדאד ג'בארה)זהבי. צריך פיו פיו כפול (רדאד ג'בארה)

הקפטן ביברס נאתכו התייחס לרצון של השחקנים לעזור לערן זהבי לסיים כמלך שערים: "המשחק מול מקדוניה יהיה קשה מול נבחרת עם שחקנים מוכשרים ונצטרך להיות ביכולת מצוינת. מצד אחד חשוב לנו שזהבי יסיים מלך שערים אבל יותר חשוב שנבקיע ולא משנה מי. אם נוכל לעזור לו נעשה זאת בשמחה”.