נבחרת ישראל עוד עלולה להעפיל ליורו 2020 דרך משחקי הפלייאוף, אך הערב (שלישי) סיימה קמפיין מוקדמות מאכזב נוסף בהפסד 1:0 בחוץ לצפון מקדוניה. עם ההפסד הזה חתמו חניכיו של אנדי הרצוג את קמפיין המוקדמות החלש ביותר של הנבחרת ב-15 השנים האחרונות, ונראה כי העתיד לא ורוד יותר.

כזכור, במוקדמות המונדיאל האחרון סיימה החבורה בכחול-לבן את הקמפיין במקום הרביעי עם 12 נקודות, בבית קשה בו היו גם ספרד ואיטליה, בעוד במוקדמות היורו האחרון השיגה נקודה יותר למרות שסיימה באותו מקום בטבלה.

אנדי הרצוג (רדאד ג'בארה)אנדי הרצוג (רדאד ג'בארה)

גם בשלב הבתים של מוקדמות מונדיאל 2014 השיגה הנבחרת יותר נקודות, כשלמרות הפרש גדול של שבע נקודות מפורטוגל השנייה, סיימה את הקמפיין במקום השלישי עם 14 נקודות. שנתיים קודם לכן, במוקדמות יורו 2012, הנבחרת הוגרלה לבית יחסית קל, אך סיימה שלישית עם 16 נקודות, מתחת ליוון וקרואטיה.

במוקדמות מונדיאל 2010 הוגרלה הנבחרת גם כן לאותו בית עם יוון, שסיימה שנייה לשווייץ. בקמפיין זה השיגו נציגנו 16 נקודות, אחת פחות מלטביה שסיימה שלישית. במוקדמות יורו 2008 סיימה הנבחרת עם 23 נקודות בבית גדול של שבע נבחרות, אותו מספר כמו נבחרת אנגליה שסיימה באופן מפתיע במקום השלישי, מתחת לקרואטיה ורוסיה. 

ביברס נאתכו מאוכזב (רדאד ג'בארה)ביברס נאתכו מאוכזב (רדאד ג'בארה)

בשלב הבתים של מוקדמות מונדיאל 2006 הנבחרת הייתה מאוד קרובה להעפיל כשסיימה עם 18 נקודות במקום השלישי, כאשר שווייץ היא זו שעלתה מהמקום השני עם אותו מספר נקודות. למעשה, רק במוקדמות יורו 2004 סיימה הנבחרת עם פחות נקודות כשהשיגה תשע בלבד, אך אז, בניגוד לקמפיין הנוכחי, זה היה בבית מצומצם עם חמש נבחרות.