המשטרה שוקלת לדחות את המשחק של בני סכנין הערב (חמישי, 20:30) מול הפועל ניר רמת השרון במחזור הנעילה של הליגה הלאומית עקב מידע אשר התקבל, לפיו מאות מאוהדי סכנין צפויים להגיע לאצטדיון בדוחא ולחגוג את העלייה. 

הקבוצה, השחקנים והמנהלת צפויים לפנות היום לאהודים בקריאה שלא להגיע לאצטדיון כאשר יש מאמצי הסברה גדולים שאין להתקרב למגרש. אם המשחק ידחה, יציאת הקבוצות לחופשה תידחה ולא יהיה ניתן לסיים את הליגה במועד שנקבע.

לאורך היום יקיימו הערכות עם המשטרה כדי לראות מה ניתן לעשות עם המשחק הזה. על פי המידע שהגיע למשטרה, לא יהיה ניתן להשתלט על מה שצפוי להתרחש עם הגעתם של מאות מאוהדי הקבוצה, כפי שקרה במשחק בו היא הבטיחה את עלייתה בחזרה לליגת העל.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בשחקני סכנין חוגגים עם האוהדים

כרגע לפחות ההיערכות היא לקיומו של המשחק כאשר 160 שוטרים ועוד 60 מאבטחים יאבטחו אותו זאת מתוך חשש שמראות כפי שהיו בסיום משחק הבית הקודם לא יחזרו כאשר האוהדים והשחקנים חגגו יחד.  יו"ר המנהלת ארז כלפון שוחח אתמול עם היו"ר מוחמד אבו יונס וביקש לחדד את הנהלים עבור קהל האוהדים.

אבו יונס מסר: "אנחנו בהחלט מבינים את מה שקורה בימים אלה בעניין הקורונה ולכן אני קורא לקהל האוהדים לא להגיע סביב דוחא היום כדי לחגוג. לא נאפשר זאת. אלו לא  ימים רגילים. אפשר לחגוג סביב כיכר העיריה וגם כאן הייתי מעדיף שאנשים ישמרו על עצמם וכל אחד יחגוג בביתו. אני בטוח שאם נישמר לעצמנו הכל יעבור בשקט". 

מדוברות המשטרה (גליל) נמסר: “משטרת ישראל השלימה את היערכותה לקראת משחק הכדורגל בין הקבוצות איחוד בני סכנין והפועל ניר רמת השרון, שייערך היום (2/7) בשעה 20:30 בערב באצטדיון דוחא בעיר. כוחות גדולים של שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב, יחידות יס"מ ופרשים ועשרות סדרנים ומאבטחים יתייצבו החל משעות אחה״צ באצטדיון דוחא ומחוצה לו. משטרת ישראל קוראת לציבור האוהדים לא להגיע לאזור האצטדיון ולאזורים אחרים סמוכים ומרוחקים ולהימנע מהתקהלויות אסורות ומהפרת התקנות לשעת חירום.

המשטרה תציב שוטרים גלויים וסמויים, אשר יפעלו במהלך המשחק. הכוחות יגלו אפס סובלנות כלפי אוהדים אשר ינסו להפר את הסדר הציבורי וינקטו באלימות מכל סוג שהיא לפני תחילת המשחק, במהלכו, בסיומו ולאחריו. כוחות משטרה שיהיו פרוסים לאורך מעטפת האצטדיון כמו גם באזורים נוספים יבצעו אכיפה מוגברת וירשמו דו״חות למתקהלים ולמפרי ההנחיות, שנועדו לשמור על בריאות הציבור. המשטרה לא תהסס לבצע מעצרים של אוהדים בגין כל אירוע אלימות שיתרחש לרבות פיזור התקהלויות ומיצוי הדין עד תום עם מפרי החוק. אנו קוראים לציבור האוהדים ולכלל המעורבים, לגלות אחריות, לא להגיע לאזור האצטדיון ולהקפיד על ההנחיות”.

ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות פנה הבוקר לאוהדי בני סכנין וביקש: “בהמשך להנחיות משרד הבריאות למניעת התקהלויות, אני קורא לכל האוהדים שלא להגיע לאצטדיון דוחא למשחק הערב של בני סכנין. נתוני התחלואה והתפרצות המחודשת של הנגיף, בשילוב העובדה שבעבר הסתובב אוהד שאובחן כחולה מאומת במשחק בבלומפילד, מהווה סכנת נפשות. אני פונה לכל האוהדים, בכל לשון של בקשה, שלא להגיע הערב למשחק. אנא סייעו לנו לעבור את העונה בשלום, תוך שמירה על בריאותכם ובריאות בני משפחותיכם”.