בהפועל עפולה זועמים על מנהלת הליגות ובית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל והודיעו היום (שלישי) במכתב ליו”ר המנהלת ארז כלפון כי הם מתכוונים שלא להופיע למשחק ביום חמישי מול הפועל נוף הגליל.

במכתב שנשלח כתבה עפולה: “בהמשך להחלטתכם ההזויה אשר גורמת לחוסר ספורטיביות ובהמשך לדחיית עתירתנו ע”י בית הדין העליון שבעצם לכאורה חורץ את גורל הפועל עפולה, אנו מודיעים כי לא נופיע למשחק ביום חמישי הקרוב נגד הפועל נוף הגליל. החלטת המנהלת אינה סבירה, אינה הוגנת, אינה שוויונית ושוברת את המוסכמות של הספורט והתחרות ההוגנת בפרט. אם נגזר עלינו לרדת ליגה על השולחן הירוק אנו מעדיפים לרדת ליגה בדרך שלנו וזה לא איום, אנחנו לא נופיע ביום חמישי!”. 

נימוק: “הפועל אשקלון יצאו מהמרוץ, קרי ירדו ליגה והתחרות על המקום למבחנים, ולהפועל אום אל פאחם והפועל פ”ת אין עניין בליגה שכבר הסתיימה מבחינתן. בהחלטתכם יצרתם תקדים כי הקבוצה (הפועל בני לוד) אשר נלחמת על מקום המוביל למבחנים, יתרון גדול כאשר ישחקו תוך ידיעה מהן התוצאות שכבר הושגו ומהן מספר הנקודות הדרוש בכדי להשיג את המיקום הנכסף. דבר זה גורם לחוסר ספורטיביות משווע אשר עלול לחרוץ את גורל הפועל עפולה”. 

“אנו מצפים שתרדו מהעץ שעליתם עליו ותגיעו להחלטה שקולה, נבונה ונכונה יותר. בהחלטתכם יצרתם תקדים שלפי מיטב ידיעתנו לא קרה מעולם בכדורגל הישראלי והעולמי. האות קין של חוסר ספורטיביות תרבוץ לעד על כל מי ששותף להחלטה ההזויה הזאת כמי שחרצו לכאורה גורל מועדון על השולחן הירוק”. על החתום שמשון בן טולילה, מזכיר המועדון הפועל עפולה.