פתיחת העונה הרעה עשתה את שלה. כשהיא במקום האחרון בטבלת הליגה הלאומית, ללא ניצחונות לאחר עשרה מחזורים ובמרחק של 3 נקודות מתחת לקו האדום, הפועל עפולה ביצעה זעזוע על הקווים, כאשר פיטרה היום (שישי) את מאמנה עידן בראון ומינתה במקומו את שלומי דורה לעונה וחצי.

בראון, שהדריך את מכבי יבנה לפני כן, חתם לפני חודש בלבד כמאמן עפולה ולא הצליח להרים את הקבוצה ממצבה הקשה, ועל כן בחרו במועדון, שמנוהל כעת על ידי העירייה וראש העיר אבי אלקבץ, לבצע חילוף על הקווים ולהחתים מאמן שלישי מפתיחת העונה אחרי שבתחילתה היה זה פליקס נעים שפוטר.

עידן בראון (איציק בלניצקי)עידן בראון (איציק בלניצקי)

מי שנבחר לתפקיד הוא שלומי דורה, אשר אימן בעברו בין היתר את הפועל חיפה, בני סכנין, הפועל עכו ועירוני קריית שמונה ובעונה האחרונה היה ללא קבוצה מאז עזב את הפועל אשקלון.

דורה אמר ל-ONE לאחר מינויו: “אני שמח מאוד לחזור למגרשים”, סיפר המאמן בן ה-46. “אני מגיע לעונה וחצי עם המון מוטיבציה ואנרגיה למועדון הפועל עפולה במטרה לייצב את המערכת ולצאת לדרך חדשה. מודה להנהלה ולראש העיר כל האמון שנתנו בי להוביל ולהנהיג את המועדון”.

“הליך פיטורין בלתי חוקי. בושה לספורט הישראלי. תוגש תביעה”

פיטוריו של בראון מנועלת הטבלה לא עברו בצורה שקטה, שכן עורך הדין המייצג את המאמן, עו”ד איל יפה, מסר לאחר ההחלטה על סיום דרכו של בראון: “הליך פטורין בלתי חוקי בעליל שנעשה על ידי ראש העיר והמנכ”ל, שנשלח להליך השימוע ובו דיבר, התערב ונהג כפוליטיקאי שאינו מבין דבר בספורט תוך שהוא חורג מסמכותו ומבזה את תפקידו. עוד לא יבשה הדיו על הודעת פיטורין לא חתומה והזויה וכבר מינו מאמן חדש. בושה לעפולה, בושה לספורט הישראלי. תביעה הולמת תוגש”.