המחזור השלישי של הליגה הלאומית הסתיים הערב (שני), כאשר שלושה משחקים התקיימו ובמוקד קרב היורדות מליגת העל בין מכבי פתח תקווה לבני סכנין, שהסתיים ב-1:1 דרמטי בדקה ה-90. הפועל עכו השיגה ניצחון ראשון לעונה עם 0:1 על הפועל נוף הגליל, בעוד הפועל אום אל פאחם ובית”ר תל אביב/בת ים נותרו ללא ניצחון ליגה אחרי שנפרדו ב-0:0.

מכבי פ”ת – בני סכנין 1:1 

הקרב המסקרן של היורדות מליגת העל באצטדיון המושבה הסתיים בתיקו דרמטי שהיה בו כמעט הכל. הקבוצה של ניסן יחזקאל כבר חשבה שהיא התאוששה מההפסד מול הפועל קטמון במחזור הקודם, אך שער השוויון שספגה בדקה ה-90 הוסיף נקודה למאזנה, שעומד על ארבע לעת עתה. הקבוצה של גיא לוזון, שניצחה את הפועל נוף הגליל במחזור הפתיחה וסיימה במחזור הקודם בתיקו מול הפועל ראשון לציון, מחזיקה בחמש נקודות.

גיא לוזון (שחר גרוס)גיא לוזון (שחר גרוס)

המשחק לא התעלה לרמה גבוהה במיוחד, בעיקר לא במחציתה הראשונה, שהייתה בשליטתה של סכנין שהייתה מעט יותר מסוכנת ועלתה ל-0:1 בדקהה-40 אחרי ביצוע נהדר של עטאא ג’אבר. בחצי השני פ”ת לחצה, תקפה וניסתה להשיג את השוויון, אך לא הצליחה לעשות זאת, עד הדקה ה-90, אז סיים ליאל עבדה מתוך הרחבה בצורה טובה. 

בתווך, קיבלנו גם שני כרטיסים אדומים. הראשון היה של בלם מכבי פ”ת, אור בלוריאן, בדקה ה-73 אחרי שספג כרטיס צהוב שני לאחר עבירה על מוטי מלכה. בדקה ה-88, שתי דקות לפני שער השוויון הדרמטי של עבדה, הורחק עלי אבו ריא מסכנין אחרי שגם הוא ספג צהוב שני לאחר עבירה על לידור כהן.

ניסן יחזקאל (שחר גרוס)ניסן יחזקאל (שחר גרוס)
ארד בר עם הכדור (שחר גרוס)ארד בר עם הכדור (שחר גרוס)
אבי לוזון ביציע עם חבר ההנהלה ונותן החסות, אמיר "ג'וקי" כהן (שחר גרוס)אבי לוזון ביציע עם חבר ההנהלה ונותן החסות, אמיר "ג'וקי" כהן (שחר גרוס)
דור חוגי (שחר גרוס)דור חוגי (שחר גרוס)
אור בלוריאן וסוהיל ארמלי נאבקים (שחר גרוס)אור בלוריאן וסוהיל ארמלי נאבקים (שחר גרוס)
עלי אבו ריא שומר על ארד בר (שחר גרוס)עלי אבו ריא שומר על ארד בר (שחר גרוס)

דקה 40, סכנין עלתה ל-0:1: אחרי דקות חלשות מאוד של שתי הקבוצות, הצפוניים, שהיו טובים יותר, עלו ליתרון. עטאא ג’אבר קיבל כדור 22 מטרים מהשער, ביצע סיבוב נהדר לרגלו השמאלית, השכיב שני שחקנים ובעט כדור מצוין אל הרשת של יוסי גינזבורג. שער נהדר של הקשר.

שחקני סכנין חוגגים עם עטאא ג'אבר (שחר גרוס)שחקני סכנין חוגגים עם עטאא ג'אבר (שחר גרוס)
מחמוד קנדיל חוגג (שחר גרוס)מחמוד קנדיל חוגג (שחר גרוס)
אלי בבייב, ג'ופרי מויאנגי ביה ואור בלוריאן מאוכזבים (שחר גרוס)אלי בבייב, ג'ופרי מויאנגי ביה ואור בלוריאן מאוכזבים (שחר גרוס)

דקה 73, פ”ת נותרה בעשרה שחקנים: בלם המלאבסים, אור בלוריאן, הורחק לאחר שספג כרטיס צהוב שני אחרי עבירה על מוטי מלכה.

דוד פוקסמן מרחיק את אור בלוריאן (שחר גרוס)דוד פוקסמן מרחיק את אור בלוריאן (שחר גרוס)
אור בלוריאן מאוכזב (שחר גרוס)אור בלוריאן מאוכזב (שחר גרוס)

דקה 88, סכנין נותרה בעשרה שחקנים: גם הקבוצה האורחת בחיסרון מספרי. עלי אבו ריא הכשיל את לידור כהן שדהר קדימה, ספג צהוב שני והורחק.

דוד פוקסמן מרחיק את עלי אבו ריא (שחר גרוס)דוד פוקסמן מרחיק את עלי אבו ריא (שחר גרוס)

דקה 90, פ”ת השוותה ל-1:1: איזו דרמה באצטדיון המושבה! אחרי ההרחקה של אבו ריא, המלאבסים השיגו את השוויון בתום התקפה נאה. דודי טוויטו קיבל כדור בצד השמאלי של הרחבה ובנגיעה אחת מסר כדור רוחב מצוין לליאל עבדה הצעיר, שבנגיעה אחת סיים מתוך הרחבה אל הרשת של מחמוד קנדיל.

שחקני מכבי פ"ת חוגגים עם ליאל עבדה (שחר גרוס)שחקני מכבי פ"ת חוגגים עם ליאל עבדה (שחר גרוס)

הפועל עכו - הפועל נוף הגליל 0:1 

ברוכה הבאה לעונת 2019/2020, הפועל עכו. אחרי שתי תוצאות תיקו בשני המחזורים הראשונים, הקבוצה של אלי כהן השיגה שלוש נקודות ראשונות לעונה זו במגרשה הביתי, זאת בזכות שער בודד של הקשר בן ה-21, איתי מורנו, בדקה ה-20. מן העבר השני, נוף הגליל של איתי מרדכי נותרה ללא ניצחון גם אחרי שלושה מחזורים, ובמאזנה נקודה אחת בלבד.

דקה 20, עכו עלתה ל-0:1: הקבוצה של אלי כהן השיגה את היתרון בזכות שער של איתי מורנו בן ה-21.

הפועל א.א. פאחם - בית”ר ת”א/בת ים 0:0 

המארחת סוף סוף השיגה נקודה ראשונה לעונה זו, זאת אחרי שנכנעה בשני המחזורים הראשונים לבני סכנין ולהפועל רמת גן. אמנם היא לא הבריקה, אך תקווה לקחת את הנקודה הזו וללכת קדימה אחרי שפתחה את העונה עם הרבה ציפיות מבחינתה. גם האורחת המשיכה לאכזב ונותרה ללא ניצחון עד כה, ובמאזנה שתי נקודות בלבד.