הפועל עפולה לא מוותרת ולא מניחה לניסיונותיה להביא להפסקת הפלייאוף התחתון בליגה הלאומית, בעקבות כניסתם לבידוד של שחקני בני לוד, המתחרה מולה על ההישרדות והזכות לשחק במבחנים מול הפועל מרמורק מליגה א’.

כזכור, לאחר שהקבוצה דרשה להביא להפסקת המשחקים כדי לשמור על הספורטיביות לטענתה, ונדחתה על ידי בית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל, היא הגישה היום (רביעי) עתירה נוספת למתן צו עשה לביטול היורדות מהליגה הלאומית בעונה הנוכחית.

שחקני בני לוד (איציק בלניצקי)שחקני בני לוד (איציק בלניצקי)

בעתירת עפולה שהוגשה יממה לפני שהקבוצה אמורה לעלות למשחק הגורלי מול הפועל נוף גליל במחזרו האחרון, נכתב בין היתר: “אמש הודיעה הפועל פתח תקווה העתידה לשחק נגד בני לוד כי היא משחררת את שחקניה הבכירים: יעקב אבבה, עוז פרץ, עומר צלישר, עמית מזרחי, גל אסולין, בן לוי ואלמוג אוחיון, ותופיע למשחק מול לוד בהרכב חסר מאוד, מה שייתן לה יתרון מובהק על פני העותרת. אין ספק כי החלטת בית הדין בעתירה חרצה את גורל העותרת ולא בדרך ספורטיבית.

מדובר במצב חמור אשר עוקר מן השורש את כל הערכים העליונים בספורט, השוויוניים בספורט, חוסר האפליה והסיכויים השווים. אין כל טעם לספורט כאשר עוקרים ממנו באופן בוטה ערכים אלה. יש להורות על ביטול מיידי של הליגה או לכל הפחות על ביטול הירידות כפי שנעשה באופן ראוי וצודק בליגות הנמוכות”. 

עוד הוסיפו במועדון הצפוני בעתירתם: “השיקולים בהחלטת המשיבות לסרב לבקשת העותרת לדחיית המשחקים הם שיקולים כלכליים גרידא. ולא מביאים במאומה את כל עניין הערך הספורטיבי, השוויון והצדק”.