בתום מירוץ צמוד – מוטי מלכה הוא שחקן העונה בליגה הלאומית לעונת 2019/20. אחרי שנאספו אלפי ההצבעות של גולשי ONE, וחוברו יחד עם הצבעות שחקני ומאמני הליגה הלאומית, חלוץ בני סכנין קטף את התואר של ONE בשיתוף ארגון השחקנים. בשקלול הצבעות הגולשים (40%), השחקנים (40%) והמאמנים (20%) קיבל מלכה 29.2 אחוזים מהקולות.

החלוץ הוותיק שכבש 14 שערים קיבל אמנם רק 15% מקולות הגולשים, אבל השחקנים והמאמנים היו אלה שנתנו לו את היתרון על יריביו העיקריים בקרב על התואר, אוסאמה חלאילה ולידור כהן. 7 מ-16 המאמנים בחרו בו כשחקן העונה וגם בקרב השחקנים הוא הוביל עם 59 קולות מ-166 מצביעים, כך שבשקלול הנתונים הוא קיבל כאמור 29.2 אחוזים מהקולות.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
חגיגות העלייה לליגת העל בעיר סכנין

נדמה שהניסיון של מלכה הוא בדיוק מה שסכנין הייתה צריכה כדי להעפיל לליגה הבכירה אחרי עונה אחת. גם ברגעים הפחות טובים בתחילת העונה הוא תמיד היה שם והשאיר את הצפוניים בתמונה, על אחת כמה וכמה אחרי הגעת אלדד שביט. החלוץ הוא מניה בטוחה בליגה הלאומית, שהפעם התבררה כבינגו עבור הקבוצה מהמגזר. הכיבושים, המנהיגות והסיוע בעליית הליגה הם אלו שהעניקו למלכה את התואר הנכסף.

אל המקום השני הגיע מי שקיבל את כמות הקולות הגדולה ביותר מהגולשים, חברו של מלכה לקבוצה אוסאמה חלאילה, שקיבל 30% מקולות הגולשים. עם זאת, 4 מאמנים ו-28 שחקנים חשבו שלחלאילה מגיע תואר שחקן העונה, ובשקלול התוצאות הוא קיבל 24% מהקולות. למקום השלישי הגיע נציג מכבי פתח תקווה, לידור כהן, שהיה שני מבין מקבלי קולות הגולשים עם 21%, וקיבל 39 הצבעות מחבריו השחקנים, אך הסתפק ב-2 הצבעות מהמאמנים, מה שהיה בעוכריו עם שקלול של 20.4 מהקולות. שלושת המועמדים האחרים נותרו מאחור – רביעי סיים דור חוגי עם 13.2% מהקולות בשקלול התוצאות (13% מקולות המצביעים, 24 שחקנים ושני מאמנים), חמישי גיל יצחק עם 7.6% מהקולות בשקלול (14% מקולות הגולשים ורק ארבעה שחקנים ומאמן אחד) ושישי וויליאם אגאדה עם 5.6% מהקולות המשוקללים (7% מהגולשים, 12 שחקנים ואף מאמן).

מלכה מסר ל-ONE לאחר הבחירה בו: ”קודם כל תודה רבה לכולם על הבחירה בי. זה לא מובן מאליו. מודה לכולם! כמו שכולם ראו העונה לא הייתה פשוטה בכלל אבל נגמרה בטעם הכי מתוק שיש גם מבחינת קבוצתית וגם אישית. הייתה עונה מטלטלת עם המון עליות,ירידות,פציעות וכו… כיף גדול לסיים כמלך שערים של הקבוצה ושוב פעם.אני אסיים בתודה רבה לכולם”.