ע”פ פרסומים ברחבי אירופה, באופ”א פסימיים לגבי האפשרות לחדש את המפעלים האירופאיים באוגוסט, כאשר ההחלטות שהתקבלו בשבוע האחרון בהולנד ובצרפת גרמו לדאגה גדולה בארגון, שמא מדינות נוספות יצטרפו להחלטה לסיים את העונה בליגה המקומית. 

שר הספורט האיטלקי, וינצ’נזו ספדאפורה כבר התבטא לאחר ההודעה של צרפת על איסור קיום אירועי ספורט במדינה לפחות עד ספטמבר ואמר כי “ההחלטה של צרפת עשויה לגרום לעוד מדינות ללכת באותו קו”. בגרמניה כבר הודיעו כי תוכנית החזרת הבונדסליגה שתוכננה ל-9 במאי תתעכב וביקשו עוד זמן על מנת לגבשה.  

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שכטר: אם הליגה מסתיימת אנחנו אכבר אלופים

בשלב זה נשארת אופ”א עם תוכנית א’, אך ה”אור הצהוב” כפי שהוא מכונה בארגון כבר דולק, כאשר אי הגשת תוכנית מצד כל הליגות כיצד לשוב לפעילות עד ה-25 במאי עשויה להוריד את המסך על עונת 2019/20 ברחבי היבשת.

נשיא הליגות האירופאיות וחבר בוועד המנהל של אופ”א, לארס-כריסטר אולסון, טוען כי מגפת הקורונה עלולה להשפיע על לוח הזמנים של הכדורגל העולמי גם שלוש שנים קדימה. השבדי דיבר לקראת הדיון שאמור להתקיים במהלך חודש מאי בנוגע לעתיד המפעלים של אופ”א העונה כאשר המטרה היא לחזור ולשחק את משחקי ליגת האלופות והליגה האירופית בחודש אוגוסט, זאת אחרי שיורו 2020 נדחה בשנה.

“אני מעדיף לראות מצב בו עונת 2019/20 לא מצליחה להגיע לכדי סיומה על הדשא מאשר תרחיש בו אנחנו לא פותחים בזמן את עונת 2020/21. בשלב הזה, מגפת הקורונה הובילה לשינויים בלוחות הזמנים של הכדורגל העולמי לשנתיים לפחות ולדעתי זה ישפיע גם שלוש שנים קדימה”. 

אולסון התייחס להחלטה של צרפת, הולנד ובלגיה לסיים את עונת הכדורגל הנוכחית וטען כי “אין קונצנזוס בין המדינות. כל אחת חושבת אחרת לגבי פעילויות הכדורגל ומדובר במצב שונה כי יש מדינות בהן הממשלה מתערבת, יש כאלה בהן השליטה על הנגיף לא מספיק טובה, ויש כאלה שנמצאות במצב טוב כדי לחזור לשחק. מבחינת אופ”א, אנחנו מנסים לדחוס את שארית העונה הזו לתוך חודש אוגוסט”.

השורה האחרונה בדבריו מתייחסת כמובן לתחרויות של אופ”א. “אם זה יהיה אפשרי, אני חושב שזה יעניק רשת ביטחון למועדונים. עד סוף מאי נצטרך להחליט האם אנחנו יכולים לעשות את זה או לא. צריכים להחליט הכל תוך חודש, אחרת לא נוכל לפתוח את העונה הבאה בזמן ולא נוכל לגבש את רשימת העולות למפעלי אופ”א בעונה הבאה. אם הנגיף לא יאפשר את פתיחת העונה הבאה בזמן, תהיה לנו בעיה קשה מאוד מבחינת הכדורגל הבינלאומי”.