מגפת הקורונה עוד משפיעה על הכדורגל העולמי ובזמן שבגרמניה כבר הצליחו לקיים שני מחזורים מלאים, בישראל נערכים לחידוש העונה ביום שבת ובספרד מתכוונים לעשות זאת בעוד כשבועיים וחצי, יש מדינות אחרות ששם המצב שונה.

בסין למשל, העונה שנדחתה בזמנו בגלל התפרצות המגפה, נמצאת כעת בסכנת ביטול. הסינים עלולים לפתוח את גבולות המדינה בחזרה רק בחודש אוקטובר, מאמנים זרים ושחקנים זרים רבים עוד נמצאים מחוץ לה ולא הצליחו לחזור, כך שסנקציה מדינית כזו יכולה להוביל למעשה לכך שלא יהיה ניתן לשחק את העונה הזו, אלא רק לדלג עליה.

בצרפת, נשיא ליון ז’אן מישל אולאס, פנה לראש ממשלת צרפת במכתב רשמי וביקש ממנו לחזור בו מההחלטה לבטל את עונת 2019/20. הצרפתים היו בין הראשונים שהורידו את המסך על העונה וכעת, בזמן שהמצב באירופה משתפר, נראה כי הם הקדימו את זמנם בלי סיבה. “אני קורא לך לשקול מחדש את ההחלטה. המצב אינו כפי שהיה לפני חודש. אין שום בעיה שנחזור לשחק בחודש יולי”, כתב אולאס בניסיון נואש שלו לחדש את העונה. אגב, אמש שישה נציגי ציבור הציגו תכנית בצרפת לפיה ניתן יהיה להחזיר את הליגה לפעילות, אבל כל הפעולות האלה מרגישות מאוחר מדי.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
דוקו: לבאנטה - דרכים לחיות

בהולנד, מדינה נוספת שביטלה את העונה, לא עוסקים בפנטזיות כמו בצרפת, אך כן מסרבים להשלים עם הגזרות. אלקמאר שנאבקה באייאקס על האליפות ובזמן ביטול העונה הייתה שוות נקודות אליה (56 לשתיהן) אך בעלת הפרש שערים פחות טוב (37 לעומת 45), פנתה לאופ”א וביקשה שלא תעניק את הכרטיס האוטומטי לליגת האלופות למי שסיימה ראשונה (אך לא הוכתרה כאלופה). אלקמאר תצטרך לעבור סיבובי מוקדמות כדי להיכנס אל שלב הבתים בעוד אייאקס תעשה זאת אוטומטי. ההולנדים כעת מבקשים כי אופ”א תשנה את ההחלטה ותגזור על שתיהן גורל זהה.