הפועל תל אביב המשיכה ביכולת הרעה שמאפיינת אותה הקיץ, כשהפסידה הערב (שני) להפועל כפר סבא 3:2 וסיימה את גביע הטוטו במקום האחרון, כשתחת מאזנה חמישה הפסדים רצופים. רגע לפני פתיחת ליגת העל, לאדומים יש הרבה סיבות לדאגה ובמועדון יכולים לקוות שהיכולת במפעל המשני לא מהווה אינדיקציה להמשך.

כמה עשרות אוהדים זועמים של הפועל ת"א, שחלקם גם קראו בוז לשחקנים בסיום המשחק, המתינו לשחקנים ולבעלים ביציאה מהאצטדיון. אחד מבעלי המועדון, זאב גרינברג, ספג קללות כשיצא עם רכבו, כאשר האוהדים קראו: "זבלים, קמצנים, אתם תורידו אותנו ליגה שוב". בנוסף, כ-45 דקות לאחר סיום המשחק, שרון ניסנוב יצא מהמושבה, לא לפני שספג קללות וגידופים מהאוהדים שחיכו לו ומחו על מצב הקבוצה, הבלגן הניהולי עם שחרור והחזרת עומר דמארי, הטיפול בפרשת אוראל דגני ומכירת הכרטיסים למשחק הערב.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אביטן: ״תוצאות רעות, לא בורחים מזה״

המאמן המפסיד, ניסו אביטן: “קצת קשה להסביר אבל אני יודע שאי אפשר להתווכח עם העבודות. ההכנה שלנו לא הייתה טובה, נגמרה תקופת הכנה ותכף מתחיל הדבר האמיתי, אנחנו מבינים שיש לנו בעיות מקצועיות שנצטרך לפתור. לא בורחים מהמציאות, המציאות לא טובה ואנחנו צריכים להגיע כמו שצריך לליגה. מספר דברים לא עובדים, בעיקר אחוז ניצול המצבים. זהו מכנה משותף לכל המשחקים, אנחנו לא יודעים לתרגם את השליטה ליתרון ושערים”.

“אנחנו יודעים איזה שחקנים חסרים לנו, אנחנו נמצא את השקט ואת השחקנים שיוכלו שלדרג אותנו”, הוסיף אביטן ואמר: “הכל מטריד אותי, אי אפשר לחלק את הבעיות להגנה והתקפה. כולנו תקווה שהתוצאות יהיו הפוכות בליגה. אנחנו לא משנים את המטרה שלנו, זו בדיוק אותה המטרה, מה שקובע זה מה שקורה בליגה. יש לנו מה לשפר אבל הדבר האמיתי מתחיל ואנחנו שואפים להגיע לפלייאוף עליון”.

שיתוף השחקנים המנודים: “לא היו לנו שחקנים מנודים אף פעם, היה לי סגל מעל 30 שחקנים והם התאמנו בצד לפרק זמן קצר והם חזרו לאימונים. יש לי סגל גדול, אני מחפש פתרונות ובודק דברים לפני שאקבל החלטות. החיים מציבים בפניך אתגרים ומכשולים, זהו אתגר גדול, ויש לי כוחות להתמודד עם זה. אנחנו מודאגים אבל אני מאמין ביכולות שלי ואנחנו נמצא את הדרך”.

עומרי אלטמן תופס את הראש (חגי מיכאלי)עומרי אלטמן תופס את הראש (חגי מיכאלי)

חלוץ האדומים, עומר דמארי, אמר: “לא הכנה אידיאלית לליגה, שלטנו ברוב המשחקים והגענו למצבים אבל זה לא תירוץ. חייבים להתעורר כמה שיותר מהר, אסור לנו להיראות ככה. אין לי הסבר ליכולת. הפסדים יוצרים כדור שלג וחוסר ביטחון. צריך להתעורר ולבוא לליגה מוכנים ולתת תצוגה טובה במחזור הראשון ולצאת עם ניצחון. אני לא חושב שאנחנו הכי חלשים, לא רצינו להיראות ככה בגביע הטוטו אבל צריך להיות חזקים, ולבוא עם אנרגיות חדשות”.

השחרור והחזרה למועדון: “סיטואציה די מוזרה, אבל זה מאחוריי ואני לא רוצה לדבר על זה. אני כאן וטוב לי, ואני רוצה להמשיך להיות חלק מהפועל תל אביב, אני אוהב את המקום הזה ואתן הכל בשבילו. היו דברים ביני לבין ההנהלה, שמנו את הדברים בצד ואני שמח להיות פה. אני לא מופתע מכלום, אני יודע מה זה כדורגל, טוב לי פה ואני שמח. חזרתי מפציעה לא קלה, אני לא בשיא הכושר שלי אבל עשיתי הכנה טובה ויש לי מה לתת”.

עומר דמארי (נעם מורנו)עומר דמארי (נעם מורנו)

המאמן המנצח, אופיר חיים: “הניצחון פחות מעניין, מה שעניין אותי היה שהשחקנים ישחקו וישתלבו. הניצחון נותן הרבה ביטחון לקראת משחקי הליגה. אנחנו עדיין לא מוכנים אבל אני רואה נקודות אור בקבוצה. נעשה חיים קשים להרבה קבוצות, הורידו אותנו לפני שהתחילה הליגה, אבל נוכיח שמקומנו בליגת העל. קשה לי להגיד היכן נסיים, אבל אתם תראו כדורגל טוב והתקפי, אני לא יודע לאמן הגנתי ולעשות בונקר, צריך להביא תוצאות ונעשה את זה, נראה לקהל שיש גם כפ”ס בכדורגל”.

השחרור המפתיע מהפועל ת”א: “החוכמה של אדם זה להודות בטעותו ובהפועל הודו בטעות ששיחרו אותי. אני מאחל להם המון בהצלחה, קורה שטועים ואני מסתכל רק על הקבוצה שלי ובליגה נוכל להראות מה אנחנו יודעים, אנחנו כל משחק סופגים וזה לא מספםיק טוב בשבילנו”.

אופיר חיים ורביד גזל (חגי מיכאלי)אופיר חיים ורביד גזל (חגי מיכאלי)

חיים נשאל על האמרה שהפכה לבדיחה, כששרון ניסנוב הרעיף עליו "הוא יהיה מאמן העתיד של מדינת ישראל" ואז פיטר אותו כעבור חודש, וענה: "אני עדיין מאמין שזה יקרה, כנראה שהוא צדק עם המחמאות. זאת אמרה מאוד מאוד גדולה ואני אצדיק אותה. אני מאוד מאמין בזה. זה לא שאני מאמן טוב יותר כי ניצחתי את הפועל ת"א, אבל אני רוצה להתקדם בכדורגל הכי רחוק שאפשר. אני מאמין שאם אני אמשיך ככה אני גם אעשה את זה".

קפטן הירוקים, עומר פדידה: “הניצחון נותן לנו בטחון. אנחנו מתחברים, לומדים אחד את השני וזה חשוב לנו מאוד. מאוד חשוב לי להוביל, גדלתי פה כל החיים, שיחקתי פה כל הקריירה שלי. אני מחויב למועדון וחשוב לי שנצליח יחד, אני לוקח הכל בפרופורציות, אנחנו חדשים בליגה ונקווה שנעשה עונה טובה. לא חושב שדשדשנו עד עכשיו, היו לנו משחקים טובים על אף שלא ניצחנו עד היום. צריכים עוד להשתפר ולבוא צנועים, לעבוד קשה וללמוד, ככל שיעבור הזמן נהיה טובים יותר”.