בן שהר היה אחת מנקודות האור בצמד ההפסדים של הנבחרת מול וויילס ובלגיה. אחרי שישב על הספסל ולא שותף בשלושת המשחקים הראשונים של הקמפיין, שהר הפגין יכולת מרשימה ושלח מסר לקהל הישראלי שלא תמיד ידע לקבל אותו. עכשיו, בראיון ל-ONE, החלוץ מדבר על האכזבה מהתוצאות האחרונות, הקריירה, המשחק מול בוסניה ועתידו המקצועי לאור החלטת ווילם II שלא להאריך את חוזהו.

עם יד על הלב, כמה נקודות ציפיתם לגרוף בשני המשחקים האחרונים?
"ידענו היטב שנצטרך לירוק דם כדי להשיג נקודות מול וויילס ובלגיה. ידענו שביום נתון נוכל להשיג משהו. ההערכה הייתה שנשיג לפחות שלוש נקודות, כך שבסופו של דבר במבחן התוצאה יצאנו מאוכזבים".

אם לפני שני המשחקים הנבחרת פינטזה על המקום השני עכשיו היא כבר חוששת לאבד את המקום השלישי
"המשחק מול בוסניה הופך להיות סופר קריטי עבור הנבחרת. עוד לפני הקמפיין ידענו שוויילס ובלגיה טובות יותר מאיתנו וכולם כאן דיברו על המקום הריאלי שלנו שהוא המקום השלישי. כדי להשיג את המקום הזה אסור לנו לחזור ביידים ריקות מבוסניה. אם חלילה נפסיד את המשחק הזה, נהיה בצרות של ממש".

בן שהר מאוכזב: &qout;אם נפסיד לבוסניה נהיה בצרות&qout; (אורן בן חקון)
בן שהר מאוכזב: "אם נפסיד לבוסניה נהיה בצרות" (אורן בן חקון)
 

היית אחת מנקודות האור בנבחרת ונראה היה שאתה עומד יפה במהירות ובפיזיות מול שחקנים המשחקים ברמות הגבוהות בעולם. איך הרגשת?
"
הרגשתי שווה בין שווים מול השחקנים הוולשים והבלגים. אני חושב שאני יכול להתמודד ברמות האלו בעיקר כאשר אני משחק 90 דקות ומקבל ביטחון. אני מאוד מקווה שאמשיך ואקבל קרדיט גם במשחקים הקרובים".

נראה שלקח לך זמן לעשות את הפריצה באירופה. מה קרה?
"באיזשהו מקום גם אני מרגיש שביזבזתי כמה שנים טובות, אבל יש דברים שלא היו תלויים רק בי. חשוב מאוד לכל שחקן, במיוחד לשחקן בארץ זרה, שהמאמן ייתן לו את הביטחון. ברגע שהמאמן בוטח בשחקן ונותן לו את המושכות, הדברים נראים אחרת, דבר שלא קרה לי. לשמחתי, בשנה וחצי האחרונות אני עובד תחת מאמן שמאמין בי ונותן לי לשחק 90 דקות בכל משחק, והתוצאות בהתאם. אני בן 25 ויש לי כבר 35 הופעות בנבחרת ישראל, זה לא דבר של מה בכך".

בזמן שאתה משחק בהולנד, הרבה ליגיונרים חוזרים לליגת העל. מה אתה אומר על זה?
"אני רואה את המגמה בשנים האחרונות, בעיקר כאשר שחקנים שחוזרים זוכים בארץ לסכומים יפים. לכל אחד יש את השיקולים שלו. כרגע לפחות, אני מתעקש להמשיך ולשחק באירופה, אבל במקביל לא פוסל שום דבר, גם לא חזרה לארץ. למדתי בחיים שאף פעם אי אפשר לדעת איך דברים מתגלגלים".

תסכים איתי שעם כל הכבוד הליגה ההולנדית, לא מדובר באחת הליגות הבכירות באירופה
"זה נכון שלא מדובר בליגה בכירה באירופה, אבל יש שם לא מעט מועדונים מובילים וגם הכדורגל ההולנדי טוב. אני לא רוצה לקפוץ מעל הפופיק, אני מחכה לראות עכשיו איזה הצעות יגיעו".

אם לא תחזור לארץ, מה השאיפה שלך?
"השאיפה שלי היא להגיע לליגה הגרמנית או האנגלית. אני בגיל כזה שזה הזמן לעשות את הפריצה, זה הגיל הבשל ביותר לכך".

עם ווילם II גמרת את הסיפור?
"אני מסיים חוזה ובמועדון לא יכולים לעמוד בתנאי השכר שלי. המאמן מאוד רוצה אותי, אבל נושא השכר בעייתי".

בן שהר מול קומפני.&qout;הרגשתי שווה מול שווים. אני בגיל הנכון&qout; (רדאד ג´בארה)
בן שהר מול קומפני."הרגשתי שווה מול שווים. אני בגיל הנכון" (רדאד ג´בארה)